Corel Draw Dersleri: BitMapleri Şişirme

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: BitMapleri Şişirme Sponsorlu Bağlantılar Bitmapleri export ederken çoğumuz bitmap'i çevreleyen ;dolgu ve stroke none olan bir çerçeve çizerek kenarlara sıfır yaslanmamış bir bitmap elde ederiz. Bunun için çalışmanızda bulunan image dosyasını seçin ...

kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Alt 03-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bitmapleri export ederken çoğumuz bitmap'i çevreleyen ;dolgu ve stroke none olan bir çerçeve çizerek kenarlara sıfır yaslanmamış bir bitmap elde ederiz.
Bunun için çalışmanızda bulunan image dosyasını seçin bitmap menüsünden inflate bitmap menüsü altından Manually bitmap'i seçiniz açılan kutudan % değerini artırın (ben % 130 yaptım).Resminizi bu şekilde seçip select only kutusunu işeratleyip export edin.
Son resim kenar paylarındanda anlaşılacağı üzere şişirme verilerek export edilmiştir.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 03-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
bişey anlamadım ama ne işe yaradı bu şimdi
Bu mesajdan alıntı yap
kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Alt 04-09-2008 #3
bişey anlamadım ama ne işe yaradı bu şimdi
Obje seçip resim olarak import ettiğinde kenarlarda pay olmayan bir resim elde edersin.O yüzden kimi arkadaşımız bir çerçeve çizer dolgu ve stroke none yapar resmi çerçeve içersine ortalar ve o şekilde import eder.Bu işlemi corelde bu şekildede yapabilirsiniz demek istemiştik.

Hani olurya bir firmaya 6 farklı düğme tasarımı yaptınız.Bunları sonra convert to bitmap yaptınız.Dediğim yöntemi 6 farklı düğme tasarımınında da uygulayıp müşteri ye mail olarak attınız.Beyaz bir zemine ortalanmış birer düğme görüntüsü yollamış olursunuz.
Direk seçip yollarsanız ekranda açan müşteri kenarlara sıfır yaslanmış bir görüntü ile karşılaşır.Bu da dolayısı ile göze hoş gözükmez.
Bu mesajdan alıntı yap
user82 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

user82

Grafiker / Kocaeli

Alt 04-09-2008 #4
anladım tesekkür ederim paylastıgın için
Bu mesajdan alıntı yap
ilkinci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ilkinci

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 14-10-2008 #5
Teşekkürler!
Bu mesajdan alıntı yap
C a s p e R isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C a s p e R

Öğrenci (Grafik) / Kocaeli

Alt 26-11-2008 #6
Güzel Paylaşım
Ellerine Sağlık
Bu mesajdan alıntı yap
truant34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

truant34

Hiç Biri / İstanbul

Alt 21-12-2008 #7
güzel müşteri açısından paylaşım için çok teşekkürler teşekkür için biraz geç oldu ama napalım ...
Bu mesajdan alıntı yap
sezgi-sirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezgi-sirin

Grafiker / İzmir

Alt 22-12-2008 #8
Bunu paylaştığın çok iyi oldu. Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
bitmapleri, corel, dersleri, draw, sisirme, şişirme