Corel Draw Dersleri: Blend kullanımına bir örnek, anlatımlı

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: Blend kullanımına bir örnek, anlatımlı Sponsorlu Bağlantılar Tasarımlarınızdaki detaylarda ardışık objeleri daha profosyonelce kullanmanızı sağlayacağına inandığım bir özellikten bahsetmek istiyorum. BLEND Amacımız bir çizgi üzerine başka bir şekli yerleştirmek. Aşağıdaki örnekte bir çember ertafına yuvarlak ...

birolkeser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

birolkeser

Grafiker / İstanbul

Alt 24-06-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Tasarımlarınızdaki detaylarda ardışık objeleri daha profosyonelce kullanmanızı sağlayacağına inandığım bir özellikten bahsetmek istiyorum.

BLEND

Amacımız bir çizgi üzerine başka bir şekli yerleştirmek.

Aşağıdaki örnekte bir çember ertafına yuvarlak bir obje yerleştiriliyor.

altaki klavuz olarak kullanılan daireyi oklarla belirtilen komutlarla çember haline dnüştürüyoruz ve alltaki noktacığını F10 ile işaratlayip, sağ ok ile gösterilen açık değerini 360-1=359 giriyoruz.

Bunu tam yuvarlak bir döndürme yapmak istediğimde kullanırım.

daha sonra magenta görünen iki dairemizi işeratliyoruz. "Efect/Blend" komutu ile sağ tarafta blend kontrol panelini açıp "Appy" komutu ile blend geçişini veriyoruz.

img=http://img519.imageshack.us/img519/6084/blend2wv2.d9d1e53671.jpg][/url]

Yaptığımız bu blend seçili iken yukarıda görünen komutlardan bir ile bu geçişi altta görünen çembere dolayabiliriz. komutu verince sizden çemberi seçmenizi isteyecektir. Sonuç yukarıda görünüyor.

blend nesnelerinin ilk ve sonuncusunu tutup bağımsız hareket ettirebilirsiniz. bu sayede aşağıdaki sonuca ulaşabilirsiniz.

Ne işime yarar diyen arkadaşlara bi örnek vermek isterim.

Kolay Gelsin !...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ATMOSFER13 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ATMOSFER13

Grafiker / Adana

Alt 25-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
tablo yapımında %90 BLEND kullanıyorum Corel Draw Dersleri: Blend kullanımına bir örnek, anlatımlı
Bu mesajdan alıntı yap
ehli_z_a_n isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ehli_z_a_n

Grafiker / Ankara

Alt 01-08-2008 #3
teşekkürlerrr.. bende blend bölümünde ki apply yanmıyo ne yapmam lazım ??
Bu mesajdan alıntı yap
soneremir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soneremir

Grafiker / İstanbul

Alt 01-08-2008 #4
bleend komutunda loop yanan yerde işlem yapınca ölçülerde değişme oluyor.bunun hep aynı ölçüde olması için ne yapılabilir
Bu mesajdan alıntı yap
eyub47 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eyub47

Grafiker / Gaziantep

Alt 02-01-2009 #5
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ebraremel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebraremel

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 24-09-2009 #6
merhaba, resimlerin çoğu gözükmüyor, imkan varsa yenileseniz keşke? minik daireleri çembere dolama kısmında takıldım ben Corel Draw Dersleri: Blend kullanımına bir örnek, anlatımlı
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
anlatimli, anlatımlı, bir, blend, corel, dersleri, draw, kullanimina, kullanımına, ornek, örnek