Corel Draw Dersleri: ''Fotodan çiçek çizimi'' (Corel Draw)

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: ''Fotodan çiçek çizimi'' (Corel Draw) ...

Like Tree1Likes

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(31)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 15-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

1. Her hangi bir çiçek resmi açıyoruz. Freehand Tool (F5) ile her kontur çiziyoruz. Daha sonra Shape Tool ile yamuk olan yerleri düzeltebiliyoruz.

2. Burada her strok için dolgu rengi veriyoruz. Dolgu rengi verdikten sonra objeler kendi yerinde olmayabilirler. Object Maneger açarken bütün layer’ leri görebiliriz, burada biz rahatlıkla obje yerlerini değiştirebiliriz.

3. Her yaprak için Gradient Tool kullanıyoruz. Daha gerçekçi görünmesi için strok u kaldırmamız lazım.

4. Daha doğal görünüşü için bazı yerlere gölge yapıyoruz. İlk önce obje çiziyoruz. Copy (Ctrl+ C) paste (Ctrl + V) biraz küçültüyoruz. Blend Tool ile uyguluyoruz, Transparensy %97. Bir kaç tane daha kopyalayabilirsiniz. Opacity üzerine rakamları değiştirebilirsiniz.

5. Şimdi brush alıyoruz. Artistic Media Tool ve çiçeğin yaprakları üzerine ince biz çizgi çekiyoruz. Bu bize daha doğal görünüm verir. Daha sonra yaprağa damarlar çiziyoruz.

Gül altındaki gölgeyi ben şu şekilde yaptım. Bir oval çizdim. Daha sonra Interactive Drop Shadow kullandım. Oval için ise Interactive Transparency Tool kullandım. Uniform - %100 yani hiç görünmeyecek daha sonra oluşacak siyah gölgeyi ise gül altına yerleştirdim.

Çeviri: kasta095
kensay bunu beğendi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
nahatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nahatci(43)

Öğrenci (Grafik) / İstanbul

Alt 15-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
eline saglık güzel bir çalışma
Bu mesajdan alıntı yap
efems isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efems

Eğitimci / Ankara

Alt 15-05-2008 #3
Eline ve emeğine sağlık.. çok güzel çalışma
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(31)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 16-05-2008 #4
teşekkür ediyorum
Bu mesajdan alıntı yap
grafist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafist(28)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 16-05-2008 #5
valla bu kadar güzel olur :cool:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links
kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Alt 16-05-2008 #6
Çalışma gerçekten ok hoş olmuş ama arka fona sitenin logosunu gerleştirerek çalışmanın güzelliğine gölge düşürülmüş.Neden bu tarz bir şey yapılmış onuda anlamadım.
Bu mesajdan alıntı yap
N/A2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

N/A2(39)

Alt 16-05-2008 #7
Çalışma gerçekten ok hoş olmuş ama arka fona sitenin logosunu gerleştirerek çalışmanın güzelliğine gölge düşürülmüş.Neden bu tarz bir şey yapılmış onuda anlamadım.
burada arkadaşların emekleri başka sitelerde yada forumlarda copyala yapıştırla çok kolay (ç)alınabiliyoCorel Draw Dersleri: ''Fotodan çiçek çizimi'' (Corel Draw) dolayısı ile sitemizin logosunu kullanarak bunun önüne geçilebilmektedir. yalnız arkadaşım logoyu arkaya atamamışsın ki görseli biraz bozmu. pictool aracıyla seçtikten sonra CTRL+End tuşlarıyla arkaya atabilirdin.
emeğin için çok teşk. ed.
Bu mesajdan alıntı yap
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 16-05-2008 #8
yine kasta farkıyla güzel bir ders olmus Corel Draw Dersleri: ''Fotodan çiçek çizimi'' (Corel Draw) emegine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(31)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 16-05-2008 #9
Dersime Logo yerleştiremsi korumaya sağlar. evet haklısınız güzellik bozuluyor. Ama siz derse uygularak daha iyisini yaparsınız eminim.

iyi çalışmalar.

saygılar
Bu mesajdan alıntı yap
korhanya isimli Üye şimdilik offline konumundadır

korhanya

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 16-05-2008 #10
iyi güller hepinize.

neredeyse kokusunuda verecekmişsin kasta...

sana ıspartanın altın anahtarının bi corel çizimini hediye etmek istiyorum.

bi zahmet onu da çiziversen Corel Draw Dersleri: ''Fotodan çiçek çizimi'' (Corel Draw)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Tags
cicek, cizimi, corel, ders, dersleri, draw, fotodan