Corel Draw Dersleri: İç İçe Geçmiş Halkalar Yapmak

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: İç İçe Geçmiş Halkalar Yapmak ...

kasapcarlos isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasapcarlos

Grafiker / İstanbul

Alt 29-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle halkalarımızı çiziyoruz ve stroke değerlerini arttırıyoruz.Sonra Arrange menüsünden CONVERT OUT LINE TO OBJECT komutu ile path'i kapalı bir objeye dönüştürüyoruz.Sonra üstüste gelecek şekilde yerleştirip üstüste gelen halkaları seçip property bardan INTERSECT komutunu verip kesişim noktalarının birer kopyasını alıyoruz.Break Apart komutu ilede kesişim noktalarını bağımsız hale getirip renlerini tekrar belirleyerek iç içe geçiyor izlenimi veriyoruz..
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

savruk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

savruk

Yrd. Grafiker / İstanbul

Alt 13-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
carlos her bir daire için ctrl + shift + q ve ayrı ayrı 1 i 2 ile 2 yi 3 ile 3 ü 1 ile intersect etmeden sonuca bir türlü ulaşamadım corel12 ile.. oluyor ama dediğim gibi çok uzun sürüyor. dersi mi yanlış algılıyorum ? şema ile adım adım aç istersen bu konuyu birçok kişinin işine yarıyacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
ebraremel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ebraremel

Öğrenci (Grafik) / Bursa

Alt 14-09-2009 #3
savruk'un dediği gibi ben de yaptım ama baya uzun sürdü. takıldıgım nokta su, üçü seçili iken intersect olmuyor, ikisini seçip intersect diyorum ok ama tek halka kalıyor geriye, onu da herhangi biriyle intersect etmek istiyorum ama yine olmuyorCorel Draw Dersleri: İç İçe Geçmiş Halkalar Yapmak daha anlaşılır bir şekilde anlatmanız mümkün müdür?
Bu mesajdan alıntı yap
tombi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tombi

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-09-2009 #4
ben de yapamadm daha açıklayıcı anltrsanz sewinrm
Bu mesajdan alıntı yap
sinsi-34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sinsi-34

Grafiker / İstanbul

Alt 19-09-2009 #5
evet bende biraz uğraştım ama yapamadım . Corel Draw Dersleri: İç İçe Geçmiş Halkalar Yapmak
Bu mesajdan alıntı yap
sirine24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sirine24(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-09-2009 #6
bu anlatım yarım kalmış Corel Draw Dersleri: İç İçe Geçmiş Halkalar Yapmak
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, dersleri, draw, gecmis, geçmiş, halkalar, ice, yapmak