Corel Draw Dersleri: ''Matruşka'' (Corel Draw)

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: ''Matruşka'' (Corel Draw) Sponsorlu Bağlantılar Bu dersimizde benim ülkemin kültürel bir oyuncağını çizmeyi anlatacağım. Matruşka: 1. İlk önce Pen aracıyla vücudun yarısı çiziyoruz, daha sonra Copy / Paste ve noktaları birleştiriyoruz. Obje oluşturması ...

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 07-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Bu dersimizde benim ülkemin kültürel bir oyuncağını çizmeyi anlatacağım.

Matruşka:

1. İlk önce Pen aracıyla vücudun yarısı çiziyoruz, daha sonra Copy / Paste ve noktaları birleştiriyoruz. Obje oluşturması lazım...

2. Resim üzerinde gösterdiğim gibi baş ve etek kısmı oluşturuyoruz.

3. Baş ve etek için Gradient veriyoruz.

4. Yüz bölgesi oluşturuyoruz. Saç şekilleri daire çizip, daha sonra Pen ile saç şekilleri çiziyorum resimde görüyorsunuz. Sonra iki objeyi de seçip Intersect diyoruz. Aynı şekilde etek ve baş yapıyoruz.

5. Burada baş kısmı için oluşan desenleri hazırlayacağız Spiral oluşturuyorum, daha sonra bu spiral üzerine Artistic Media Tool uyguluyoruz. Rakamları kendi göz kararında verebilirsiniz. Ctlr + k. Bize sadece kalın çizgi lazım.

6. Oluşan desenlerimizi baş kısmına yerleştiriyoruz. Effect- Powe clip – Place inside container yerleştiriyoruz yüzü.

7. Daha sonra göbek için desen yapıcağız. Yaprağa benzeyen bir obje çiziyoruz. Sizin hayal gücünüze bağalı... Yaprağın damarları Artistic Media Tool ile oluşturuyoruz.

8. Daha sonra çiçek çiziyorum.

9. Ayrıca küçük mavi çiçek

10. Artistic media Tool ile kollar ve bazi detayları tamamlıyoruz.

11. Ve son kalan kısmı. Etek kısmına parıltılı çiziyoruz, strok bu arada kullanmıyoruz.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

sezgi-sirin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sezgi-sirin

Grafiker / İzmir

Alt 07-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
çok güzel anlatım olmuş. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 07-05-2008 #3
Çok hoş anlatım olmuş. Teşekkürler kasta Corel Draw Dersleri: ''Matruşka'' (Corel Draw)
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 07-05-2008 #4
Martuşka Rusların karakteristlik bir oyuncağıdır ve ben bu oyuncaklara bayılıyorum. Rengarenk ve bir sürü modeli vardır. Çok teşekkürler kasta...

Matruşka:

Rus yapımı bir oyuncak bebek türüdür. Ahşap el yapımı olan bebekler ortasından açıldığında başka bir bebek çıkar onuda açtığımızda yine başka bir bebek çıkar. Tek anne figürünün içerisinende içiçe yerleştirilmiş 5 veya yedi bebekten oluşur.

Matruşka bebeklerin 1890 yılında Moskova yakınlarında bulunan Abrentsevo Malikanesine ait çocuk eğitim atelyesinde doğduğu iddia edilmektedir. Birçok meşhur ve yetenekli Rus sanatçı, yerel oymacılar ile birlikte Abrentsevo Malikanesinin sahibi Mamontov’un atölyesinde çalışmaya başlarlar. İsmini çok beğenilen bir bayan olan Matrioska'dan aldığı söylenir.

Matruşka hem oymacılık hem de resim açısından Rusya’nın imajı ve ruhudur.

Vikipedia

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
efsunlu_kizz isimli Üye şimdilik offline konumundadır

efsunlu_kizz

Hiç Biri / İstanbul

Alt 07-05-2008 #5
tsk kasta yine ögretici ve kolay anlatımlı bir ders olmus emegine sağlık
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 07-05-2008 #6
Martuşka Rusların karakteristlik bir oyuncağıdır ve ben bu oyuncaklara bayılıyorum. Rengarenk ve bir sürü modeli vardır. Çok teşekkürler kasta...

Matruşka:

Rus yapımı bir oyuncak bebek türüdür. Ahşap el yapımı olan bebekler ortasından açıldığında başka bir bebek çıkar onuda açtığımızda yine başka bir bebek çıkar. Tek anne figürünün içerisinende içiçe yerleştirilmiş 5 veya yedi bebekten oluşur.

Matruşka bebeklerin 1890 yılında Moskova yakınlarında bulunan Abrentsevo Malikanesine ait çocuk eğitim atelyesinde doğduğu iddia edilmektedir. Birçok meşhur ve yetenekli Rus sanatçı, yerel oymacılar ile birlikte Abrentsevo Malikanesinin sahibi Mamontov’un atölyesinde çalışmaya başlarlar. İsmini çok beğenilen bir bayan olan Matrioska'dan aldığı söylenir.

Matruşka hem oymacılık hem de resim açısından Rusya’nın imajı ve ruhudur.

Vikipedia

teşekkürler volkan... çok güzel bir bilgiyle paylaştığınız...memnum oldumCorel Draw Dersleri: ''Matruşka'' (Corel Draw)

deslerin devamı gelecek
Bu mesajdan alıntı yap
sarcoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarcoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 07-05-2008 #7
Çok güzel bir anlatım ve diyecek hiç birşey yok muhteşem. Bu paylaşımlarının devamının gelmesi dileğiyle emeğine sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
ygulmese isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ygulmese(38)

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2008 #8
teşekkürler, güzel anlatım.
Bu mesajdan alıntı yap
Hatice ÇAVDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Hatice ÇAVDAR

Kargacık Burgacık

Grafiker / İstanbul

Alt 07-05-2008 #9
Eline sağlık çok güzel ders olmuş, teşekkürler...

Yaşam Hakkına Saygı

“ Bilim ve sanat, bir kuşun iki kanadı gibidir. Bu iki kanadı kullanabilen toplumlar uçar ve özgür olurlar.
Uçamayanlar ise tavuk olur...
"Tavuk toplum", önüne atılan bir avuç yemi gagalarken, arkadan yumurtalarının alındığının farkında bile olmaz!"
DARWİN

Tanrım beni baştan yarat yoksa durur durur merak ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 07-05-2008 #10
volkan bey, adı Matruşka ilgili, bana da her zaman çok düşündüriyordu, nerden Metruşka.. şu anda düşündum ve anladım. Eskiden çok çok eskiden tarih vermiyorum yalancı olmamak için, kızlara Matrena adı koyarlar. Annem, ben küçükken, sevgi göstermekle ve şöyle derdı Nadüşka. Burdan Matruşka adıya düşünçeyle yola açıkıyorum, meğer sevgi göstererken bu adı vermişlar oyuncağa. Gerçekten çok teşekkür ederim şimdı bende kendim çüzdüm neden adı Matruşka olduğunaCorel Draw Dersleri: ''Matruşka'' (Corel Draw)

saygılar

sarcoğlu, teşekürlerCorel Draw Dersleri: ''Matruşka'' (Corel Draw)

tabiki herkez dersime uygularak kendi matruşka yapabilir ve umarım yayınlamak (burda) için sorun çıkmaz...

teşekürlerCorel Draw Dersleri: ''Matruşka'' (Corel Draw)

Eline sağlık çok güzel ders olmuş, teşekkürler...
teşekkürler hatice
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
ahsap el yapimi, babuska, corel, dersleri, draw, malikane cocuk egitim, mamontov atolyesi, matrioska babushka, matruka, matrushca, matrushka, matruska, matruska nedir, moskova abrentsevo, rusyanin imaji ruhu