Corel Draw Dersleri: Office belgelerini Corele taşımak

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: Office belgelerini Corele taşımak ...

arasyas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-01-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Ben yıllardır uyguladığım bir tekniği sizlerle paylaşmak istedim. Çok sayfalı word belgelerinde işime çok yarıyor mesela 300 sayfalık bir kitabı corele dönüştürmenin zorluğuyla karşılaşan arkadaşlara yazılarında hata olmadan veya corelde yeniden düzenlemeler yapmasına olanak sağlayarak işlerini ne kadar hızlandıracağını belirtmek isterim. Sadece word değil diğer programlarda da deneyebilirler. Exel şablonlarında biraz sorun çıkabilsede yinede çok başarılı bir yöntem. Belirttiğim yolları izleyerek herkezin gerekli sonuca ulaşacaklarını dilerim.

Uygulama zorluğu çeken arkadaşlar lütfen yorumlarını yazsınlar.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicmaster isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicmaster

Grafiker / Uşak

Alt 30-01-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
paylaşım için tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
mr.tar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mr.tar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 30-01-2008 #3
evet oldukca kullani$li bir yontem ancak sunu belirtmek gerekli ki importtan sonra yaziyi kelime yada cumle olarak editlemek cok zor cunku her bir karakteri artistik text objesi olarak aliyor corel,, ama yinede onceden iyi editlenmis bir office dokumaini corele problemsiz alabilmenin en iyi yollarindan biri bu ,, tesekkurler
Bu mesajdan alıntı yap
karakascenk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

karakascenk

Grafiker / İzmir

Alt 31-01-2008 #4
corel X4 te excel belgelerinizi de sorunsuz olarak bu yöntemle kullanabilirsiniz, ancak tek çözemediğim olay harflere kadar parçalanıyor tablolar. ama yinede çözüm gayet kullanışlı.
Bu mesajdan alıntı yap
yubi38 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yubi38

Grafiker / Kayseri

Alt 31-01-2008 #5
bence çok uzun ve gereksiz bir yol. corelde bir edit alanı açıp F özelliğini tıklayarak officeden kopyalayıp oraya yapıştırırız ve corele officedeki yazı karakteriylemi yoksa belirttiğimiz bir karakterlemi yapıştırmak istediğimizi belirtiriz. ve OK.
bu kadar basit uzatmanın bi anlamı varmı değil mi?
takılan olursa ayrıntılı anlatabilirim

F özelliği derken pardon. onun uzaltılmışı Ctrl+Shift+T
Bu mesajdan alıntı yap

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 31-01-2008 #6
Ben takıldım.. Örnek veriyorum 150 sayfa şiir kitabı, yazarı wordde yapmış ama tüm sayfa ölçülendirmesi paragraf ayarlaması, tirelemeleri yapılmış. montajını yapacağım ve corele atacağım. Ama corelde hiç uğraşmadan direk sayfa ölcüsünü belirterek montajı bitireceğim. Bu senin söylediğin yöntemle olabilecek bişeymi?
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 31-01-2008 #7
bence çok uzun ve gereksiz bir yol. corelde bir edit alanı açıp F özelliğini tıklayarak officeden kopyalayıp oraya yapıştırırız ve corele officedeki yazı karakteriylemi yoksa belirttiğimiz bir karakterlemi yapıştırmak istediğimizi belirtiriz. ve OK.
bu kadar basit uzatmanın bi anlamı varmı değil mi?
takılan olursa ayrıntılı anlatabilirim

F özelliği derken pardon. onun uzaltılmışı Ctrl+Shift+T
yubi arkadaş ne demek istediğini tam anlayamadım. biraz daha açıklarsan sevinirim. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap
erbebeto isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erbebeto

Yrd. Grafiker / Antalya

Alt 01-02-2008 #8
ya edit sayfası açın corelde. kaç sayfa istiyorsanız çoğaltın ve her sayfadaki edit açılımlarını birbirine aktarılacak şekilde ayarlayın. merak etmeyin 150 sayfalık bi işlem 5 dk alır. sonra Shift+Ctrl+T tuşuyla edit teks kutusunu açın ve yapıştırın. merak etmeyin herşey 4x4 lük trelemelerle beraber oturacaktır.

kardeş word dosyasındaki sayıları görmüyor

edit ile ımport ediyorum doc dosyasını bu seferde hata veriyor yada bazılarını hiç seçmiyor
Bu mesajdan alıntı yap

arasyas(39)

Hiç Biri / Ankara

Alt 02-02-2008 #9
kardeş word dosyasındaki sayıları görmüyor
Benim anlattığım yöntemde sayfa numaralarını görememen imkansız. Senin yazını okuyunca hemen birdaha denedim ve yazılar güzel birşekilde sayfa numaralarıyla birlikte corelde açıldı.
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 02-02-2008 #10
sayın arasyas
bu yazıcı programını nasıl buluruz. bende HP 1020 var. aynınişlemi görrümü dersin.birde
bu yöntemle yapılan çevirme işlemine resimler de dahilmi.
yoksa sadece yazılar içinmi geçerli. aynı sorum yubi 39 içinde geçerli. sizin dediğiniz yol sadece yazılar için . edit text bildiğim kadarıyla sadece textler için. resimlerde sorun çıkar.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
belgelerini, corel, corele, dersleri, draw, office, tamak, tasimak