Corel Draw Dersleri: resimlere transparan yazı yazma

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: resimlere transparan yazı yazma ...

sebograph isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 14-08-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar umarım işinize yarar şimdi resimlerin üzerine transparan olarak isim yazmayı anlatacağım önce resmimizi import ediyoruz (ctrl+ı) resmimizin bir kopyasını alıyoruz sonra yazımızı yazıyoruz kopya aldığız resimlerden birini seçip efect/power clip / place inside contanier komutunu veriyoruz mouse muz kalın bir ok halini alıcak ve yazının üstüne tıklıyoruz artık yazımız resimden meydana geliyor tekrar yazıyı seçiyoruz shift tuşu yardımıyla resmimizide seçili hale getirdikten sonra c ve e tuşlarını kullanarak yazımızı resmin içine yerleştiriyoruz interactive drop shadow tolu kullanarka yazımıza gölge efektide verirsek resmi bozmadan yazıyı belirginleştirmiş oluruz umarum işinize yarar herkese kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Majestic isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Majestic(31)

İzmir Grafiker

Grafiker / İzmir

Alt 15-08-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel Draw Dersleri: resimlere transparan yazı yazma güsel anlatım

''Farklı Düşün, Farklı Kal...''
NGrafik Katalog

Bu mesajdan alıntı yap
Gökhan TEKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Gökhan TEKİN

ARTniyetli

Fotoğrafçı / Bursa

Alt 15-08-2007 #3
Keşke resimli olarak anlatım yapsaydınız. Daha çok ilgi görürdü konunuz. Teşekkürler bilmeyen bir çok insanın işine yarıyacaktır =)
Bu mesajdan alıntı yap

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 15-08-2007 #4
ya foruma resim eklemeyi bilmiyorum ondan böle anlattım ama anlatım bence çok açık arkadaşlar uygulamayı yapınca görücekler
Bu mesajdan alıntı yap
Özkan TÜRK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Özkan TÜRK(32)

Grafiker / İstanbul

Alt 15-08-2007 #5
resimli yaparsanız seviniriz

olmassa resmi bize atın biz koyalım
Bu mesajdan alıntı yap

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 15-08-2007 #6
ewet buyrun resimli anlatımın linkihttp://rapidshare.com/files/49087975...305_m.rar.html
Bu mesajdan alıntı yap
Alt 28-12-2007 #7
KardeŞ EmeĞİnİze SaĞlik TeŞekkÜrler
Bu mesajdan alıntı yap
apograph isimli Üye şimdilik offline konumundadır

apograph

Grafiker / İzmir

Alt 11-01-2008 #8
Resimlere Transparan Yazı Öyle Yazılmaz Arkadaşımızın Anlattığı place inside container. Bir remi ya da resimdeki ürünü etrafından çizip (dekupaj) resmi o çizdiğimiz çizgilerin içine yerleştirirsek ürünü kesmiş oluruz transparan yazı başka birşeydir düzeltelim
Bu mesajdan alıntı yap

sebograph(36)

Grafiker / İzmir

Alt 13-01-2008 #9
Resimlere Transparan Yazı Öyle Yazılmaz Arkadaşımızın Anlattığı place inside container. Bir remi ya da resimdeki ürünü etrafından çizip (dekupaj) resmi o çizdiğimiz çizgilerin içine yerleştirirsek ürünü kesmiş oluruz transparan yazı başka birşeydir düzeltelim
haklısın abdullah abi aslında yazı transparan filan değil yani buna bi çeşit dekupajda diyebiliriz ama sonuç olarak baktığımızda resmin üzerine resmi bozmadan çok güzel bi şekilde yazıyı yazmış olluyoruz ve bununda faydası ben ce kendim merak ettiiğim için sölüyom bazı resimlerin orta yerine kocaman bi yazı yazarlar ve bende o yazının altında kalan kısmı merak eder dururum bu merakı ortadan kaldırmak amacıyla kullanılabilecek güzel bi teknik olarak düşündüm inşallah işine yarayan arkadaşlarımız olabilir Corel Draw Dersleri: resimlere transparan yazı yazma
Bu mesajdan alıntı yap
eyub47 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eyub47

Grafiker / Gaziantep

Alt 03-02-2009 #10
Benim çok hoşuma giden bir çalışma oldu. daha öncede yapıyordum bunu ama farklı ve dolambaçlı yoldan. bu anlatım işimi kısalttı. teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, dersleri, draw, resimlere, transparan, transparan yazi, yazi, yazma