Corel Draw Dersleri: Taranmış Bir Resmi Renklerini Canlandırma

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: Taranmış Bir Resmi Renklerini Canlandırma ...

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 13-04-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Resimi Tarama Yaptığımızda Resimin Renkleri Soluk Olur, Corelde Bu renkleri Biraz daha canlandırabiliriz;

Öncelikle Taranmış Resmimizi Seçiyoruz ve
[COLOR="Red"]Effect / Adjust / Auto Equalize[/COLOR] yaptığımızda Remimiz Canlanıyor, ancak çok fazla
canlılık verdiği için resim dağınık duruyor, bu dağınıklığıda [COLOR="Red"]bitmaps / blur / guassian blur [/COLOR]seçeneğini tıklayarak resimin büyüklüğüne göre değer veriyoruz ve dağınık olan yerlerin kaybolmasını sağlıyoruz,

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 13-04-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Eğer Resmimiz fazla koyu oldu diyorsanız;
[COLOR="Red"]
effect / adjust / tone curve[/COLOR]
bölümünü tıklıyoruz
Resimin Rengini Açmak İçin (Cmyk ise cizgiyi aşağıya doğru çekiyoruz, diğer formatlarda ise rgb, grayscale gibi yukarıya) doğru çekiyoruz,

Bu mesajdan alıntı yap
kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 14-04-2008 #3
Ellerinize sağılık! garçekten çok lazim olan paylaşımCorel Draw Dersleri: Taranmış Bir Resmi Renklerini Canlandırma photoshopa da gerek kalmiyor corelde çalışaken...Teşekkür ederim!
Bu mesajdan alıntı yap
dedekasap isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dedekasap(38)

Grafiker / Gaziantep

Alt 14-04-2008 #4
auto equalize ÖZELLİĞİ X3 DE DE VARMI BEN X3 YOK DA12 HAS BİR ÖZELLİKMİ PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 16-04-2008 #5
auto equalize ÖZELLİĞİ X3 DE DE VARMI BEN X3 YOK DA12 HAS BİR ÖZELLİKMİ PAYLAŞIMIN İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Evet x3 te de var ancak powerclip, yada crop yaparsanız aktif olmaz buda dikkat edilmesi gerekn bir püf nokta
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 16-04-2008 #6
X3 sürümünde Auto Equalize muhtemlen Bitmap menüsüne Auto Adjust olarak geçmiş bir komut olmalı.
Bu mesajdan alıntı yap
gulada isimli Üye şimdilik offline konumundadır

gulada(30)

Öğrenci (Diğer) / Bursa

Alt 16-04-2008 #7
teşekkürler çok işime yaradı
Bu mesajdan alıntı yap
luuis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

luuis

Grafiker / İstanbul

Alt 08-05-2009 #8
Süper paylaşımlardan bi tanesi bence; matbbacı olarak tarayıcıdan gecirdim dosyalar hep sorun oluyordu böylece hıçbir sorun kalmıyor. paylaşımın için çok teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
poetmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır

poetmen

Grafiker / Mersin

Alt 11-05-2009 #9
sanırım ben yapamdım x3 kullanıyorum auto blur olarak yaptım olmadı bir arkadaş bana photoshop da anlatırsa cok sevinirim acil
Bu mesajdan alıntı yap
dorad isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dorad

Grafiker / İstanbul

Alt 12-05-2009 #10
teşekkürler, faydalı bir paylaşım
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
adjust, auto equalize, bir, blur, canl, canlandirma, cmyk, color, corel, curve, dersleri, draw, grayscale, image, net, renk, renklerini, resim, resmi, rgb, scan, scanner, tarama, taranmis, tone