Corel Draw Dersleri: Üçgen Uç nokta oval yapma

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: Üçgen Uç nokta oval yapma ...

helldorado isimli Üye şimdilik offline konumundadır

helldorado

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar corelde bir play butonu yapmaya calısıyorum ucunu oval yapmak istiyorum 3' noktasından ama olmuyor nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

kasta095 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-05-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
uçgen çizdiktan sonra Convert To Curves demimiz lazım, daha sonra Shape Tool (F10) ile noktaya seçip, Convert Line to Curvers. Shape Tool ile oval şekil verebilirsiniz

iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap

helldorado

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2008 #3
kasta aynen dedigin gibi yaptim olmuyor köşelere oval vermiyor senin kirmizi cizgi ile gösterdigin yerin altindaki orta noktasina veriyor egimi
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-05-2008 #4
o orta noktayı Shape tool ile tıkla, daha sonra Delete tuşu ile sil
Bu mesajdan alıntı yap
C-Ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır

C-Ali

Grafiker / Adana

Alt 22-05-2008 #5
bu resimdeki biraz karışık bence onun yerine yine üçgeni convertledikden sonra her iki üçgen ucunun iki kenarına ikişer defa clikleyip ctrl+ç yapıyoruz yani ovalleştirmek için kullanılacak
aslında oklara yön vermeniz gerekmez direk olarakda üçgen ucundaki noktaya tıklayarak yine ctrl+ç derseniz iki ok belirecek direk olarak silin o üçgen ucunu bu sefer hiç ugraşmaksızın uc kısımları ovalleşecek resimli anlatmak isterdim ama zaman yok kosta arkadaşda iyi anlatmış umarım faydalı olur
Bu mesajdan alıntı yap

kasta095(34)

Grafiker / Yurtdışı

Alt 22-05-2008 #6
bu resimdeki biraz karışık bence onun yerine yine üçgeni convertledikden sonra her iki üçgen ucunun iki kenarına ikişer defa clikleyip ctrl+ç yapıyoruz yani ovalleştirmek için kullanılacak
aslında oklara yön vermeniz gerekmez direk olarakda üçgen ucundaki noktaya tıklayarak yine ctrl+ç derseniz iki ok belirecek direk olarak silin o üçgen ucunu bu sefer hiç ugraşmaksızın uc kısımları ovalleşecek resimli anlatmak isterdim ama zaman yok kosta arkadaşda iyi anlatmış umarım faydalı olur
evet haklısınız, Convert edildikten sonra. Shap Tool ile orta noktalarla maus ile çift tıklayarak noktalar kayboluyorlar, öylece zaman kazanıyoruz. Teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

helldorado

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2008 #7

arkadaşlar freehandde cok basit yapabiliyorum bunu ama corelde yapamiyorum ikinizin dedigi gibi olmuyor... su basit hareketi nasil yapabilirim
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-05-2008 #8
corel'de fillet ile çok rahat yapabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

helldorado

Grafiker / İstanbul

Alt 22-05-2008 #9
nerede o fillet? resimli gösterebilirmisiniz
Bu mesajdan alıntı yap
sarcoglu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sarcoglu

Matbaacı / İstanbul

Alt 22-05-2008 #10
nerede o fillet? resimli gösterebilirmisiniz
Window + Dockers + Fillet dersen sağda çıkar ve ölçü girip Apply demen yeterli ( tabi nesne seçiliyken)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, corelde ucgen oval, dersleri, draw, nokta, oval, ucgen, yapma