Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız

Corel Draw Dersleri - Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız ...

thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 20-12-2007 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar; corelde, özellikle effeckt li zeminler kullanıldığı zaman bu hata karşımıza çıkabiliyor, hatayı verdiğinde (özellikle hazır zemin, fontain ve corel paint'teki effecktler kulanıldığında yapar genelde) panik yapmaya gerek yok,
genelde bu effecktler zeminde olduğu için hemen zemini siliyoruz ve tekrardan işi kaydediyoruz, (büyük ihtimalle kayıt olacak) daha sonra ctrl+z yaparak geri alıyoruz. bu defa sadece zemin kalıyordiğerlerini siliyoruz. zemini exportlayarak (ctrl+e) jpeg fomatında kaydediyoruz ve coreli kapatıp yeni bir corel açıyoruz. kaydettiklerinizi importla çağırdığınızda sağlık lı bir şekilde işinize deva edebilirisiz. Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Smoke6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Smoke6

Grafiker / İstanbul

Alt 20-12-2007 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ne gerek var onlara Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız ctrl+e yani export edip *.cmx formatında kaydedersen yine kaydediyor ve cdr dosyası gibi acıyor hiç bir hatada vermiyor dahada cabuk acıyor. Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 20-12-2007 #3
ne gerek var onlara Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız ctrl+e yani export edip *.cmx formatında kaydedersen yine kaydediyor ve cdr dosyası gibi acıyor hiç bir hatada vermiyor dahada cabuk acıyor. Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız
mustafa kardeşim hata verdiğinde cmx. formatı kabul etmiyor kaydetmiş gibi gözüküyor daha sonra açmaya çalışırsan açılmıyor. dikkat et işlerin kaybolmasın Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız
Bu mesajdan alıntı yap
m.aydin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

m.aydin

Matbaacı / Elazığ

Alt 20-12-2007 #4
Maalesef corelin en büyük dezavantajlarından. Dediğin gibi efektli zeminlerde dosya boyutu büyük işlerde yaptığımız her hareket 100lerce mb. temp atıyor. Ve özellikle başka programlarıda yanına açarsak (özellikle photoshop) bu hata mesajıyla karşılaşıyoruz. Bunun için tempi düşürmek gerekiyor. 1. tercih sıksık kaydetmek ama hata mesajı aldıktan sonra kayıt edemiyoruz diyeceksiniz 2. tercih ise corel tempini ufak işlemlerle doldurmak. (Mesela copy,paste veya iki harfli bir yazı yazıp onu yukarı aşağı oklarla erhangi bir yöne 15 20 defa tıklayarak taşımak. Böylece temp CTRL+Z komutunda çok büyük boyut tutan efektli işlemleri boşaltacak yerine ufak boyutlu işlemler kalacak.) Umarım faydalı olur.
Bu mesajdan alıntı yap
MustafaPOLAT isimli Üye şimdilik offline konumundadır

MustafaPOLAT

Forumdan Uzaklaştırıldı

Alt 21-12-2007 #5
Ahmet Abicim Kaçkere denedin cmx'i sen ? Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 21-12-2007 #6
Ahmet Abicim Kaçkere denedin cmx'i sen ? Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız yada cmx'i sana öğreten qimdi Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız
yeğenim benim inşallah başına gelirde dersin Ahmet abi bu işi kaydedemiyorum heheh ondan sonra gör bakalım neler yapıcam sana
Bu mesajdan alıntı yap
HayaLiko isimli Üye şimdilik offline konumundadır

HayaLiko

Grafiker / Gaziantep

Alt 23-12-2007 #7
teşekkürler verdiğiniz bilgiler için
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 24-12-2007 #8
Arkadaşlar iki yöntemte olabilir ister cmx yapın ister zeminden ayırın fark etmez yanlız cmx formatında Page özlelliği yoktur yani birden fazla page varsa cmx kaydettiğinizde hepsi birbirine girer bilginize..

Ayrıca windows ta Temp klasörünü günlük olarak boşaltmanız hatayı en aza indirecektir.

Birde corel ayarlarında RAM kullanım yüzdesi var standtart olarak %25 tir %40 civarı kullanmak uygulamayı ve hataları rahatlatacaktır tabi RAM'inize güveniyorsanız.. :cool1:
Bu mesajdan alıntı yap

temp hatası için....

Alt 24-12-2007 #9
Memturbo 4 yükleyin... temp klasörünü corel boşaltamadığı için yapıyor bu hatayı... Mem turboyu çalıştır... bi daha olmaz Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız
Bu mesajdan alıntı yap

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 28-12-2007 #10
buda yararlı bir konu atlamayılım Corel Draw Dersleri: yaptığım işi kaydedemiyorum temp hatası veriyor diyorsanız
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bilgi, corel, dersleri, diyorsaniz, draw, hatasi, isi, kaydedemiyorum, temp, temp hatasi veriyor, veriyor, yaptigim, yaptigim isi kaydedemiyorum