Corel draw dışa aktarılan resim internete yüklenirse.

Corel Draw - Corel draw dışa aktarılan resim internete yüklenirse. ...

oguzustun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oguzustun

Webmaster / Konya

Alt 22-01-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaslar bu sorun beni gerçekten çok sinir ediyor ve çözüm yolunu bulamadım umarım bir bilen vardır.
Sorun : Yaptığım çalısmaları dışa aktardığımda (png veya jpg) bir sorun yok fakat internette her hangi bir yere her yer dahil yükleme yapıldığında renklerde bozulma oluyor mesela mavi ton çok acık parlak bir mavi oluyor genelde renkler parlıyor ama her renkte olmuyor ağırlıklı olarak pembe mavi ve yeşilde oluyor en çok mavide sorun oluyor bir bilen varsa bu sorunumu çözmeye yardım edebilirmi ?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

serkanbens isimli Üye şimdilik offline konumundadır

serkanbens(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 22-01-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Yaptığınız çalışmanın cmyk yada rgb olmasına dikkat ettiniz mi ?
Bu mesajdan alıntı yap
oguzustun isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oguzustun

Webmaster / Konya

Alt 23-01-2015 #3
rgb olarak kayıt ettim sorun düzeldi çok teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
musailkay89 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musailkay89

Grafiker / İstanbul

Alt 20-02-2015 #4
bende aynı sorunu yaşıyorum . ben şöyle bir çözüm buldum yapmış olduğum jpeg'i photosopta açıyorum file>save for web & devices seçeneğinden tekrardan jpeg olarak kaydettiğimde sorun gideriliyor .
Bu mesajdan alıntı yap