Corel Draw Frequency ve angle ayarları

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw Frequency ve angle ayarları ...

ufukcizgisi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ufukcizgisi

Matbaacı / İzmir

Alt 28-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Forumlarda önceki konulara baktım ama tam da benim yaşadığım soruna benzer bir şey göremedim.

Önceden corel draw'da masaüstü postscript yazıcılardan çıkış almadan önce frekans ve açı değerlerini istediğimiz gibi girip, istediğimiz tramı elde edebiliyorduk.

Yeni kurulan bir firmada işe başladım corel x5, win7 ve HP Laserjet 5200 postscript yazıcı mevcut. Her zaman yaptığım gibi yazıcıdan çıkış almadan önce frekans ve açılarını değiştirmek istediğimde bu alanın etkin olmadığını ve kapalı olduğunu gördüm. Postscript sekmesi yok ve advanced sekmesi de pasif durumda.

İllustratörde denediğimde ise frekans ve açı değerlerini değiştirilebiliyor fakat bu değerlerde çıkış alamıyorum.

Yazıcı postscript bir yazıcı olmasına rağmen corel x5 de çözemedim bu sorunu. x4 de yükledim onda da çözülmedi.

Sorun programda mı, sistem ile yazıcının sürücü uyumsuzluğu mu yoksa yazıcıya isteğe bağlı takılan kartlarda bir eksik mi var? Öyle ise ne taktırmamız gerekli?

Bu konudaki yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 28-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Print iletişim kutusunda yazıcınızı seçin. Color sekmesinden Seperations u seçin. Composite adındaki sekme gidecek, yerine seperation adındaki sekme gelecek. Buradan advanced bölümünden tram ayarlarını değiştirebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

ufukcizgisi

Matbaacı / İzmir

Alt 28-05-2011 #3
Seperation seçili ama advanced sekmesi pasif, frekans ve angle pasif yine..Hp nin bu modeli pcl, 5 pcl 6, postscript level 3 emülasyonu destekliyor diye yazıyor özelliklerinde.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 29-05-2011 #4
Yazıcınız PS değildir öyleyse, ya da sürücüleri yüklü olmayabilir.
Bu mesajdan alıntı yap

ufukcizgisi

Matbaacı / İzmir

Alt 01-06-2011 #5
Yazıcınız PS değildir öyleyse, ya da sürücüleri yüklü olmayabilir.
Konuyu açarken belirttiğim gibi yazıcı postscript arkadaşım...
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-06-2011 #6
Konuyu açarken belirttiğim gibi yazıcı postscript arkadaşım...
Sürücülerindfe problem olabilir bu durumda.
Bu mesajdan alıntı yap

ufukcizgisi

Matbaacı / İzmir

Alt 02-06-2011 #7
Sürücülerindfe problem olabilir bu durumda.
Corel 12 de print penceresinde seperation sekmesinde frekans ve açı ayarlama seçenekleri aktif.http://www.flickr.com/photos/[email protected]/5787966979/

Corel X3 de print penceresinde seperations sekmesinde frekans ve açı ayarlama aktif.

http://translate.google.com.tr/trans...%26prmd%3Divns

Ama corel draw X5'de aktif değil.

http://www.flickr.com/photos/[email protected]/5788537304/

İşyerindeki bilgisayarda win 7 yüklü olduğu için uyumsuz olabilir diye evdeki bilgisayarımda denedim. Xp yüklü olan bir bilgisayar. Postscript yazıcı sürücüsünü de yükledim. Ve yine X5 de bu özellikler aktif değil. Corel 12 yükledim ve bu özelliklerin Corel 12'de aktif olduğunu gördüm. Yarın işyerine bilgisayarı götürüp Corel 12'den çıkış almayı deneyeceğim. Bakalım istediğim neticeyi alabilecek miyim. Eğer istediğim neticeyi alabiliyorsam Çaresiz 12'ye dönüş yapacağım Corel Draw Frequency ve angle ayarları)
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 02-06-2011 #8
Win 7 x64 sistemime buradaki sürücüyü yükledim. Sorun gözükmüyor.
Bu mesajdan alıntı yap