Corel Draw Gradient Basit Bir Sorun

Corel Draw - Corel Draw Gradient Basit Bir Sorun ...

eap isimli Üye şimdilik offline konumundadır

eap

Öğrenci (Diğer) / Kocaeli

Dosya23

Alt 19-06-2014 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam,

Corel Draw öğrenmek isteyen biriyim. Basit bir çalışma yapıyorum. Bir sorunla karşılaştım. Çok araştırma yapmama rağmen bir çözüm bulamadım.

Aşağıdaki resimde soldaki üstteki daire normal Fountain Fill kullanılarak oluşturuldu. Daha sonra bunu elips haline getirdiğim zaman sol alttaki parça oluştu. Fakat ben sağdaki gibi bir parçanın oluşmasını istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Corel Draw'ı yeni yeni öğrenen birisi olduğumu göz önüne alarak cevaplarsanız sevinirim.

Sağdaki parçayı nasıl yaptım diye sorarsanız, soldaki üstteki daireyi bitmap a çevirdim, sonra elips yaptım, bu şekil oldu. Fakat bmp olmasını istemiyorum.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graficator isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graficator

Grafiker / İstanbul

Alt 19-06-2014 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
selam
önce bunu vektör olarak sadece mesh kullanarak yapabilirsin.
bunun yolunuda deneyerek bulabilirsin.
ama çok basit istersen zemindeki yuvarlağı vektör bırak.
sonra elipsin ne ölçüde olacağını çiz.
beyaz renk ver ve
Bitmaps/Blur/Gaussian Blur
ile şekli ver.
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-06-2014 #3
Sağdaki parçayı nasıl yaptım diye sorarsanız, soldaki üstteki daireyi bitmap a çevirdim, sonra elips yaptım, bu şekil oldu. Fakat bmp olmasını istemiyorum.

Eskiden beri kullanıcıların canını sıkan bir sorunla karşılaşmışsınız. Bunun vektör olarak çözümü her ne kadar blend efekti ile yapılabiliyor olsa da yine de istediğiniz etkiyi vermeyecektir ve sonraki düzenlemelerde sorunlarla karşılaşacaksınız.

Bu bilinen sorun ya da geliştirme isteği CorelDRAW kullanıcıları tarafından Corel geliştiricilerine bildirildi ve X7 sürümünde bu özellik sağlandı.

CorelDRAW X7 kullanırsanız istediğiniz özelliği tam manasıyla sorunsuz bir şekilde elde edebilir hatta Fountain (Degrade/gradient) dolgularda daha fazla yeni özelliği de kullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap