Corel Draw hakkında bir kaç soru

Corel Draw - Corel Draw hakkında bir kaç soru ...

neorob isimli Üye şimdilik offline konumundadır

neorob

Desinatör / İstanbul

Alt 06-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

bir resim import ediyorum üzerinden çizimi yapıyorum. işim bittiğinde resimi silmek zrunda alıyorum. onun yerine resimi görünmez yapma şansım yokmu. gerektiğinde tekrar görnüyor yapsam

teks den bir harf yazıyorum örneğin C harfi bunu convert tu cuves yapıyorum sonrada break apart yapıyorum. C harfinini 2 hatlı çizgi halinde yapıyor ya ben bu iki hattın ortasından giden tek bir hat daha eklemek istiyorum bunuda elle çizem gerekiyor yeterince düzgün bir çizim olmuyor bu bunun yerine C harfinin 2 hattından herhangi birini seçipde istediğim oranda kayırsam yani alltaki resimdeki işlem gibi

bir resimde belirli bir alanın scalasını alsam ve resim boyutu o alanın scalasına göre otomatik boyutlansa mesela aşşağıdaki resimin yüksekliği 33.3 soldaki kulağın yüksekliği 11,5 ben bu kulağın yüksekliğini 15,0 yaparsam resim otomatik olarak 45,0 a çıkıyor. bu işlemi corelde yapmamım bir yolu varmı acaba
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

grafist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafist(31)

Grafiker / İzmir

Alt 06-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
selam

remi görünmez yapmak için; yeni bir layer oluşturup resmi o layere taşıyabilirsin ve layeri görünmez yapabilirsin buda bi seçenek.

istediğin bir harfin içine çizgi çizmek ister de elimle uğraşmak istemiyorum dersen convertlediğin harfi sadece dış hat çizgisi olarak gösterip kalınlığını 0,001 yapabilir ve içe doğru contur vererek en içteki konturu kullanabilirsin..

resim boyutlandırmayla ilgili problemini yanlış anlamadıysam bir tarafın ölçüsünü girdiğinde diğer tarafı otomatik ölçülendiriyor demişsin. ölçülendirdiğin kısmın yan tarafında minnacık bi kilit işareti bulunur. o kilit basılı olursa böyle problemler yaşamazsın.

işyerinde çaktırmadan yazıyorum idare et. yoksa hepsine resim eklerdim
umarım yardımcı olabilmişimdir

Saygılar..
Bu mesajdan alıntı yap

neorob

Desinatör / İstanbul

Alt 06-12-2008 #3
selam

remi görünmez yapmak için; yeni bir layer oluşturup resmi o layere taşıyabilirsin ve layeri görünmez yapabilirsin buda bi seçenek.
bu dediğin işimi görüyor saolasın

istediğin bir harfin içine çizgi çizmek ister de elimle uğraşmak istemiyorum dersen convertlediğin harfi sadece dış hat çizgisi olarak gösterip kalınlığını 0,001 yapabilir ve içe doğru contur vererek en içteki konturu kullanabilirsin..
bu dediğin evet c harfinde işime yarıyor ama ç harfinde işime yaramıyor. yani derdim aslında harfler değil çizimlerimdede aynı sistemi uygulamam gerekiyor. resimdekinin aynı işlemi yapabileceğim bir yol varmı acaba mesela büyük bir ç olsa idi bu ve ben bunun içini taşla doldurmak istiyorum. o zaman kenarını blend yapıyorum ama içini doldurmak istediğimde elle çizmek zorunda kalıyorum blen path larını oda herzaman tam düzgün bir çizgi olmuyor. uraşmak değil tam simetrik olması derdindeyim.

resim boyutlandırmayla ilgili problemini yanlış anlamadıysam bir tarafın ölçüsünü girdiğinde diğer tarafı otomatik ölçülendiriyor demişsin. ölçülendirdiğin kısmın yan tarafında minnacık bi kilit işareti bulunur. o kilit basılı olursa böyle problemler yaşamazsın.
ben resimdeki kulağı boyutlandıramıyorumki şu anda kilidi kullanayım. boyutlandırmayı nakış programında yapıp corele atmak zorunda kalıyorum her seferinde. nakış programında boyutlandırmak istediğim kısmına bir çizgi çiziyorum o çizdiğim hattın uzunluğunu giriyorum program kalanını o çizgi oranınca otomatik boyutlandırıyor.

çok çok saolasın emek harcayıp cevab yazdığın için. başkalarını bunuda yazmıyor.

diğerinide hallettim bir tek aşşağıdaki problemin çözümünü bulamadım

3 tane yada 13 tane yan yana nesnelerim var. ben tümünü seçip eşit aralıklarla yeşleştirmek istiyorum sanki blend yapar gibi ama blend den farkı yeni nesne eklemeyeceğim. seçtiğim nesneleri eşit aralıklarla yerleştirsin istiyorum. nerden yaparım. adını verin yeter.

birde bu programda metre varmı ben bulamadım programdaki adı nedir acaba
Bu mesajdan alıntı yap
amede_us isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amede_us

Grafiker / Denizli

Alt 11-12-2008 #4
1- arrange > align and distrubute
2- viev > ruler yada dimension tool
Bu mesajdan alıntı yap

neorob

Desinatör / İstanbul

Alt 12-12-2008 #5
alling işime yaradı çok saolasın

ama hala ölçemek için metreyi bulamadım istediğim iki alanın arasını ölçmek istiyorum. bunun corelde bir yolu yokmu acaba

igilenen arkadaşda çok az yeni topic açacam en sonunda
Bu mesajdan alıntı yap
thematrix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

thematrix(36)

Bir dizi iz

Grafiker / İstanbul

Alt 12-12-2008 #6
bir çizgi çizin çizginin boyu aradaki mesafedir.
Bu mesajdan alıntı yap
amede_us isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amede_us

Grafiker / Denizli

Alt 12-12-2008 #7
Bu mesajdan alıntı yap

neorob

Desinatör / İstanbul

Alt 13-12-2008 #8

resimdeki siyahlar çizimim ben kırmızı olan çizgileri ölçmek istiyorum. dimension da işime yaramıyor
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 13-12-2008 #9

resimdeki siyahlar çizimim ben kırmızı olan çizgileri ölçmek istiyorum. dimension da işime yaramıyor
CT Alan ve uzunluk hesaplama makrosunu kullanabilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 14-12-2008 #10
ewt kürşad bu makro ile çözülürCorel Draw hakkında bir kaç soru
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
bir, corel, draw, hakkinda, kac, soru