Corel Draw ile otomatik şekil çizme

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw ile otomatik şekil çizme Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar, Öncelikle ben Mdf ahşap panelin üzerine CNC ile şekil veren bir operatörüm ve çizim ile başım dertte. Ekte verdiğim iki şekilin modeli aynı fakat panellerin boyutu ...

papir44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

papir44

Bilg. Teknikeri / Malatya

Alt 30-01-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle ben Mdf ahşap panelin üzerine CNC ile şekil veren bir operatörüm ve çizim ile başım dertte. Ekte verdiğim iki şekilin modeli aynı fakat panellerin boyutu farklı, Benim amacım şekillerdeki panel ile model çizgisi arasındaki 75'lik ve 60'lık ölçüleri sabit tutmak ve diğer ölçüler değiştiğinde modelin bozulmadan panelin ölçülerine uyum sağlamasını sağlamak. Yani modeli birkere çizip sabitlerini belirledikten sonra istediğim ölçüye göre modelin şekilin üzerine oturmasını sağlamak istiyorum. Mesela bir sipariş geliyor 150 tane ölçüleri farklı panel ve ben hepsi için aynı olan modeli tek tek çizmek zorunda kalıyorum ve ekte çizdiğim model gibi 40 adet model var(bu en basit olanı ve şimdi Corel Draw yüklü olmadığı için wordde hızlıca çizdim).

Bu konunun Corel Draw'da bir çözüm yöntemi varmı, en ufak bildiğiniz birşeyi bile lütfen esirgemeyin çünkü bu konu benim ve işletmem için çok önemli.

Saygılar.......

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

papir44

Alt 31-01-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar yardım edebilecek kimse yokmu
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-02-2010 #3
Tam otomasyon isterseniz makroyla çözülebilir.
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 01-02-2010 #4
bu ölçüleri çizmek ne kadar zor olabilir ki corelde 1 dk nızı almaz zaten bunları çizmeniz ki 60 tane olsa 1 saatinizi alır Corel Draw ile otomatik şekil çizme
Bu mesajdan alıntı yap

papir44

Alt 02-02-2010 #5
evet haklısınız bir çizim 1 dakika sürüyor ama günde 200'ün üstünde çizim yapmamız gerekiyor buda yaklaşık 4 saat sürüyor bundan dolayı, bunun çizimi için ekstra bir eleman işe almam, verimsiz çalışma, gelen taleplere anında cevap verememe gibi görünmez maliyetlerle uğraşmam gerekiyor.

Böyle bir programın varlığından haberim var ama program CNC ile entegre olarak çalışıyor ve fiyatı oldukça pahalı yani o programa geçiş yapmam benim için sistemi tümüyle değiştirmem ve büyük bir maliyet getirmekte.

Bu arada sayın çakır makrolarla bu sorunu nasıl çözebiliriz, hangi programla yapılabilir.

Herkese ilgisinden dolayı teşekkür ederim Saygılar....
Bu mesajdan alıntı yap

papir44

Alt 08-02-2010 #6
arkadaşlar bu konuyu makrolarla nasıl çözebiliriz veya başka bir program varmı bu konuda
Bu mesajdan alıntı yap
Ferhat07 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ferhat07

Grafiker / Antalya

Alt 18-02-2010 #7
CNC den anlamadığım için yazdıklarınızdan bişey anlamadım ama konu başlığına dayanarak yorum yapıyorum; Bitmap - PowerTrace seçeneğiyle corele attığınız resmin üstünden otomatik olarak şekil çizebilir yani şablonunu çıkarabilirsiniz. kolay gelsin...
Bu mesajdan alıntı yap