Corel Draw kayıt sonrası dosyayı açamama ?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw kayıt sonrası dosyayı açamama ? Sponsorlu Bağlantılar Evet arkadaşlar, 2 gündür bu dosya ile uğraşıyorum. Çalışmayı bitirip kaydettikten sonra, müşteriye gönderiyorum. Açamadığını söylüyor ve ben kontrol etmek için dosyayı tekrar açmaya kalktığımda " Corel çalışmayı ...

UkeLa_ChoCuK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UkeLa_ChoCuK(31)

Grafiker / Konya

Dosya22

Alt 24-03-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Evet arkadaşlar, 2 gündür bu dosya ile uğraşıyorum.
Çalışmayı bitirip kaydettikten sonra, müşteriye gönderiyorum. Açamadığını söylüyor ve ben kontrol etmek için dosyayı tekrar açmaya kalktığımda "Corel çalışmayı durdurdu" deyip ayrıntılarda APPCRASH hatası ile dosyayı birdaha maalesef açamıyorum.

Bu nerden baksanız 5 defa oldu, 5 defa aynı tasarımı sıfırdan yaptım, 5 defa aynı sorunla karşılaştım...

6. kez nerde hata yaptığımı bulmak üzere yeniden çizime başladım, Alttaki resimde gördüğünüz gibi, soldaki şeklin alternatifini yapmak için sağa kopyaladığımda gördüğünüz gibi şeklin birisinde bozulma meydana geldi...

Bence bu olayın Trim ile alakası var, çünkü bozulan çizimler Trim edilmiş kesimler ve önceki bozulan çalışmalardada bazı Trim ettiğim kısımlar resimdeki gibi bozuluyordu...

Şimdi sizce sorun nedir ? Aynı sorunu yaşamış olan varmıdır ? Fikir ve düşüncelere harbiden ihtiyacım var...

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

vedfux isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vedfux

Grafiker / Trabzon

Alt 24-03-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel de gazete yapıyorum aynı sorunu arada yaşıyorum, çözümünü bulamadım sadece mb yüksek dosyalarda çift kayıt yapıyorum hata ile karşılaşmamak için.. bir çözüm değil ama idarelik.... kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 24-03-2012 #3
Sorunun neden kaynaklandığını bilemiyorum ama trim komutunu çok sık kullanırım ve resimdeki bir hata veya kayıt sonrası bir hatayla karşılaşmadım bu sebeple hata trim komutundadır demek pek mantıklı gelmiyor. Bende bozulan dosyalar çok basit içerikli dosyalardı ...
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 25-03-2012 #4
kullandığınız versiyon ve sp'si kaç
Bu mesajdan alıntı yap
UkeLa_ChoCuK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

UkeLa_ChoCuK(31)

Grafiker / Konya

Alt 28-03-2012 #5
X5 kullanıyorum ve Service Pack 2 yüklü...
Dosyanın boyutu en fazla 10 mb oluyordu.
Ayrıca resimde görünen 4 çerçeveyi gruplamadan tek tek trimleyince pek bi sorunla karşılaşmadım (kaydettiğim 5 farklı dosyanın 3ünü açabildim)
Bu mesajdan alıntı yap