Corel Draw kullanarak Kare barkod (Qr Barkod) yapımı

Corel Draw - Corel Draw kullanarak Kare barkod (Qr Barkod) yapımı Sponsorlu Bağlantılar Slm arkadaşlar bir sorum olacak son zamanlarda kullanılmaya başlanılan ve sıkca yayılan kare barkodu corelde nasıl hazırlayabiliriz bilen arkadaşlardan ricam cvplarınızı ilgiyle bekliyorum tşklr bir bilen yok mu ...

oz_graf isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oz_graf(32)

Grafiker / Ankara

Alt 19-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm arkadaşlar bir sorum olacak son zamanlarda kullanılmaya başlanılan ve sıkca yayılan kare barkodu corelde nasıl hazırlayabiliriz bilen arkadaşlardan ricam cvplarınızı ilgiyle bekliyorum tşklr

bir bilen yok mu acaba :S

Slm arkadaşlar bir sorum olacak son zamanlarda kullanılmaya başlanılan ve sıkca yayılan kare barkodu corelde nasıl hazırlayabiliriz bilen arkadaşlardan ricam cvplarınızı ilgiyle bekliyorum tşklr

kimseden cvp gelmemiş admin sizinde mi bir fikriniz yok :S

oz_graf cığım sanırım corelde böyle bir yol yok .... (kimse yazmadı kendi kendime yazayım bari Corel Draw kullanarak Kare barkod (Qr Barkod) yapımı))

peki yoksa nerde ve nasıl yapılıyor bu barkod çeşiti ???

işte onu bende bilmiyorum oz_graf arkadaşım Corel Draw kullanarak Kare barkod (Qr Barkod) yapımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kare barkodu hiç duymadım, bilmiyorum. Barkod nasıl yapılır diye sorarsan yardımcı olabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap
VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 19-06-2012 #3
Kare dediğiniz barkodun ismi QR BARKOD...

QR Code Generator - create QR Code [business card, t-shirt, mug, sticker] - goQR.me

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
ma®tin isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ma®tin

O®jinal

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-06-2012 #4

Dizlerimin üstünde yaşamaktansa, ayaklarımın üstünde ölmeyi tercih ederim...

Bu mesajdan alıntı yap

oz_graf(32)

Grafiker / Ankara

Alt 20-06-2012 #5
tşkler volkan bey Your text bölümüne barkod numarasını girip download diyorum değil mi sonra barkodu png formatında kayıt ediyor bunu alıp corelde kullansam ürünler okutulurken bir sorun olmaz mı ? peki corelin içinde hazırlamak için bir yol yok mu yani vektörel olarak ? yoksa bu barkod tarzını seri olarak kullanmam için web sitesini kullanmamı mı öneriyorsunuz ?

volkan bey cevabınızı bekliyorum tşkler Corel Draw kullanarak Kare barkod (Qr Barkod) yapımı
Bu mesajdan alıntı yap

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 23-06-2012 #6
tşkler volkan bey Your text bölümüne barkod numarasını girip download diyorum değil mi sonra barkodu png formatında kayıt ediyor bunu alıp corelde kullansam ürünler okutulurken bir sorun olmaz mı ? peki corelin içinde hazırlamak için bir yol yok mu yani vektörel olarak ? yoksa bu barkod tarzını seri olarak kullanmam için web sitesini kullanmamı mı öneriyorsunuz ?

volkan bey cevabınızı bekliyorum tşkler Corel Draw kullanarak Kare barkod (Qr Barkod) yapımı
Şu macro ile Corel Draw'da QR Barkod hazırlanabilmektedir.

Yalnız bu Macronun vektörel formatlı çıktısından alabilmek için ürünü satın almanız gerekmektedir.

Vermiş olduğum sitedeki görseli ya da yukarıdaki paylaştığım macrodan alacağınız bitmap görseli Corel Draw daki Trace özelliği ile çok rahatlıkla vektörel formata dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca Google Chrome kullanıcıları da bir eklenti sayesinde QR Barcode oluşturucusunu tarayıcılarına ekleyebilirler. Google Chrome kullanıcısı iseniz QR Code Generator isimli eklentiyi de indirerek barkod oluşturucunuzu bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Eğer hazırlamış olduğunuz barkodu okutabileceğiniz bir sisteminiz yoksa şu adresten de faydalanarak kontrol edebilirsiniz.

Bu mesajdan alıntı yap

oz_graf(32)

Grafiker / Ankara

Alt 25-06-2012 #7
değerli bilgileriniz için çok tşk ediyorum fakat corel drawda hazırlamak için verdiğiniz linkten dosyayı indirmeye çalışıyorum malesef dosya açılmıyor sebebi nedir ya da ne yapmam gerekir bu benim için önemli tekrar tşklr
Bu mesajdan alıntı yap
bweijk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bweijk

Grafiker / İzmir

Alt 29-06-2012 #8
Şu macro ile Corel Draw'da QR Barkod hazırlanabilmektedir.

Yalnız bu Macronun vektörel formatlı çıktısından alabilmek için ürünü satın almanız gerekmektedir.

Vermiş olduğum sitedeki görseli ya da yukarıdaki paylaştığım macrodan alacağınız bitmap görseli Corel Draw daki Trace özelliği ile çok rahatlıkla vektörel formata dönüştürebilirsiniz.

Ayrıca Google Chrome kullanıcıları da bir eklenti sayesinde QR Barcode oluşturucusunu tarayıcılarına ekleyebilirler. Google Chrome kullanıcısı iseniz QR Code Generator isimli eklentiyi de indirerek barkod oluşturucunuzu bu şekilde de kullanabilirsiniz.

Eğer hazırlamış olduğunuz barkodu okutabileceğiniz bir sisteminiz yoksa şu adresten de faydalanarak kontrol edebilirsiniz.
üstadım sağolasın
:smile:
Bu mesajdan alıntı yap

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 02-07-2012 #9
değerli bilgileriniz için çok tşk ediyorum fakat corel drawda hazırlamak için verdiğiniz linkten dosyayı indirmeye çalışıyorum malesef dosya açılmıyor sebebi nedir ya da ne yapmam gerekir bu benim için önemli tekrar tşklr
İndirmiş olduğunuz dosya bir Corel Draw eklentisidir. Corel'e makro eklemeyi araştırınız.

üstadım sağolasın
:smile:
Rica ederim...

Bu mesajdan alıntı yap
altinordu911 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

altinordu911

Grafiker / Manisa

Alt 25-07-2012 #10
Kare dediğiniz barkodun ismi QR BARKOD...

QR Code Generator - create QR Code [business card, t-shirt, mug, sticker] - goQR.me
Çok teşekkürler gerçekten çok önemli bir bilgi.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
oz_graf