Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor

Corel Draw - Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor ...

nightime isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nightime

Grafiker / Denizli

Alt 10-08-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar yukarıda gördüğünüz gibi, 2 yıldır bilgisayarımda kurulu olan Corel Draw X6 sürümü an itibari ile sadece "Görüntüleme Modunda" çalışmaktadır.

"Save,Export,Import vs." gibi özelliklerin tümü çalışmamaktadır.

Webte biraz konuyla alakalı araştırma yapınca hemen hemen tüm kullanıcıların bu duruma maruz kalacağını gördüm. Corel Draw'ın türkiye distribütörü Eti Bilgisayar'ın web sitesi üzerinden, bilgisayarınızda hali hazırda kurulu olan Corel Draw'ınızda görüntülenen indirim kodu ile lisans alımı yapabiliyorsunuz.

Şuan çok az kişide bu sorun yaşanıyor. Ama tespit edildikçe Corel Draw mağdurları artacak gibi.

Konuyla alakalı bilgisi olanlar başlık altında bilgilerini paylaşırlarsa sevinirim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

senoladnar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

senoladnar

Grafiker / Düzce

Alt 10-08-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kardesim aynı durumu bende yasadım. Büyük ihtimalle lisanssız ürünün için kullanıcı adı sifre girişi yapmısındır. Kaldırıp internetimi kestim tekrardan kurulum yaptım suan bir problem yok. Hiçbir şekilde güncelleme yapma.
Bu mesajdan alıntı yap
illegall isimli Üye şimdilik offline konumundadır

illegall

Grafiker / İstanbul

Alt 13-08-2015 #3
Kardesim aynı durumu bende yasadım. Büyük ihtimalle lisanssız ürünün için kullanıcı adı sifre girişi yapmısındır. Kaldırıp internetimi kestim tekrardan kurulum yaptım suan bir problem yok. Hiçbir şekilde güncelleme yapma.
Dediğiniz gibi yaptım ancak bendeki seri numaraları kabul etmedi. Hepsi deşifre olmuş, Şu an son 30 gün Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor
Bu mesajdan alıntı yap
sorix isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sorix

Grafiker / Kayseri

Alt 15-08-2015 #4
adamlar uğraşmış program yazmış eğerki sizde bu programdan ekmek yiyorsanız lisanslı kullanmanızı tavsiye ederim sonuçta sizin aldığınız 1 lisanstan kaç aile ekmek yiyor ben lisanslı kullanıyorum en ufak bir sorunda ilgilenip çözüyorlar
Bu mesajdan alıntı yap
nightime isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nightime

Grafiker / Denizli

Alt 22-08-2015 #5
Lisans alma konusuna tamamen bende katılıyorum. Sonuçta burada bir emeğin karşılığı isteniyor. Ama bu emeğin ederi ne kadar ve insanlar bu program aracılığı ile bu lisans ücretlerini ödeyebilecek kazancı sağlayabiliyorlar mı, bunların da deşilmesi lazım. Yaklaşık 3000 tl isteniyor Corel X7 lisansı için. Bu rakamlar geriye çekilebilir. Alınabilir bir rakam haline getirebilir. Bu politikayı izlemediğiniz sürece insanlar illegal yollardan başka versiyonlarını kurarak kullanmaya devam ediyorlar. Bence burada, lisanssız kullanım sağlayan kullanıcılar kadar program üreticisinin de hatası var ama takdir onun takdiri.
Bu mesajdan alıntı yap
senoladnar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

senoladnar

Grafiker / Düzce

Alt 24-08-2015 #6
kardeslerim bu işi yeni öğrenecek arkadaslarım için yada evinde ufak tefek bir kaç iş yapan kişiler için lisanslı ürün almanın mantıklı bir açıklaması var mıdır. ?
Bu mesajdan alıntı yap
kskahmt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kskahmt

Grafiker / Adana

Alt 01-09-2015 #7
coreli kaldırın interneti kapatıp tekrar kurun yakalanmamak için coreli açarken interneti kapatıp açın yok sa belli süer sonra tekrar yakalanırsınız Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor
Bu mesajdan alıntı yap
yusufvevo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yusufvevo

Fotoğrafçı / İstanbul

Güncelleme ve İnternet

Alt 04-09-2015 #8
Aynen öyle dostum bu tür programları kullanmadan önce kullanacağınız dosyaları internetten indirin sonra internetinizi kestikten sonra kullanın hiçbir sıkıntı yaşamayacaksınız.
Bu mesajdan alıntı yap
grafii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafii11(26)

Yrd. Grafiker / Bursa

Alt 08-09-2015 #9
ben internetsiz kurulum yaptım fakat yine aynı oldu..coral draw x7 yükledim Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor
Bu mesajdan alıntı yap
yasinkarakus34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yasinkarakus34

Grafiker / Kocaeli

Alt 11-09-2015 #10
ben internetsiz kurulum yaptım fakat yine aynı oldu..coral draw x7 yükledim Corel Draw Lisanssız Ürünlerini Tespit Ediyor

regedit kalıntılarını temizlemeniz gerek sanırım... Corel regedite key atıyor ve o key silinmediği sürece kara listede kalıyorsunuz ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları