Corel Draw ölçü konusunda yardıma ihtiyacım var

Corel Draw - Corel Draw ölçü konusunda yardıma ihtiyacım var ...

sexen6 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sexen6

Hiç Biri / Çorum

Alt 10-12-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar. ben reklamcıyım. ve cnc kullanıyorum. bir başka reklamcıya kesim yapıyorum. ve ücretlendirmenin bıcağımın kezsiği yerin ölçülmesi ile hesaplamam gerekiyor. metre ile olacak iş değil. corelde bunu yapabilir miyim. mesela "I" harfini ele alalım. harf in genişliği 2 cm uzunluğu 15 cm diyelim. alt üst kesimi 2+2 =4 cm. sağ sol kesimi 15+15=30 cm toplam 34 cm yapıyor. ama bir A harfinde sorun yaşıyorum. yardımlarınızı bekliyorum. bu arada corelde harfi parçalamayı denedim başaramadım.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

adul isimli Üye şimdilik offline konumundadır

adul(33)

Fotoğrafçı / Muğla

Alt 10-12-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
gerçekten zor iş Corel Draw ölçü konusunda yardıma ihtiyacım var
Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 10-12-2008 #3
Ölçü ve fiyat konusunda yorum yapmam doğru olmaz... ama cnc tezgahlar için kullanılan programlarda böylr bir özellik var diye hatırlıyorum ancak iş bittikten sonra kesim yaptığı (kafanın gidip geldiği) mesafeyi veriyor.. CORELDE HARF AYIRMA dersende öncelik eğer bir kelime yazdıysan ctrl+k (break aprat) yaparak tek tek harfe dönüştür sonra ctrl+q (convet) diyerek şekle dönüştür ve en son Shape Tool ile oynama yapabilirsin.. Ctrl+k demedende convertlersin ama bazen işler zorlaşır..
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-12-2008 #4
arkadaşlar. ben reklamcıyım. ve cnc kullanıyorum. bir başka reklamcıya kesim yapıyorum. ve ücretlendirmenin bıcağımın kezsiği yerin ölçülmesi ile hesaplamam gerekiyor. metre ile olacak iş değil. corelde bunu yapabilir miyim. mesela "I" harfini ele alalım. harf in genişliği 2 cm uzunluğu 15 cm diyelim. alt üst kesimi 2+2 =4 cm. sağ sol kesimi 15+15=30 cm toplam 34 cm yapıyor. ama bir A harfinde sorun yaşıyorum. yardımlarınızı bekliyorum. bu arada corelde harfi parçalamayı denedim başaramadım.
CT Alan ve Uzunluk hesaplama makrosunu deneyebilirsiniz.
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, draw, ihtiyacim, konusunda, olcu, var, yardima

Kapat
Şifremi Unuttum?