Corel Draw Trim

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw Trim Sponsorlu Bağlantılar corel draw da aşşağıda solda olan şeklı çizmem gerekıyor ilk olarak soldakı resmı çızıyorum ama sağdakı gıbı istemedğim çizgileri silip o hale getiremıyorum. çizimi autocadde rahatlıkla trımde yapabılıyorum. ...

Corel Draw Trim
icmimar34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

icmimar34

Desinatör / İstanbul

Corel Draw Trim

Alt 05-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel draw da aşşağıda solda olan şeklı çizmem gerekıyor ilk olarak soldakı resmı çızıyorum ama sağdakı gıbı istemedğim çizgileri silip o hale getiremıyorum. çizimi autocadde rahatlıkla trımde yapabılıyorum. ama corel de yapmam gerekıyor ışte bunun gıbı pek çok çızım yapmam gerekıyor autocad de çizip atmak bıraz kulfıyet doğuruyor. bilenlerin yardımını beklıyorum...

Corel Draw Trim
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 05-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Küçük ve büyük yuvarlağı çizip combine (ctrl+L) edin kesmek için kullanacağınız şeklinde köşelerinin kapalı olması gerekir daha sonra iki şekli beraber seçerek Arrange/Shaping/Trim seçeneği ile istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz...
Bu mesajdan alıntı yap

icmimar34

Desinatör / İstanbul

Alt 06-01-2011 #3
hocam teşkkürler o aşkılde yapıyorum ben kesım ışlerını ama bunun harıcında yıne çizdiğim daırede aralarda kesişen noktalrda trim yapmam gerekecek bunu nasıl yapacağım?

örnek olarak resımdekı gıbı bır çızımı corel de nasıl yapacağım..

Corel Draw Trim
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 06-01-2011 #4
Trim ile yapacaksan aynı yolu takip edeceksin, çıkıntıların olduğu yerlerden ayrı ayrı çizersen Weld komutu ile birleştireceksin veya bunlarla uğraşmayıp tek parça olarak çizeceksin. Sana hangisi kolay geliyorsa o şekilde çizebilirsin ...
Bu mesajdan alıntı yap

icmimar34

Desinatör / İstanbul

Alt 06-01-2011 #5
Ustam tam anlayamadım. şöyle soyelyım onu ben autocad de çembelerı yapıp çemberlerden merkezze çizgi çektim ona göre desen çıkardım trım ıle de kestım bu durumda corelde bunu nasıl yaparım tam soru buydu...
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 06-01-2011 #6
trim weld ve intersection (arrangenin altında shapin in de altında)

iki tane bir birini kesen kapalı nesne çiz mesela kare

weld dediğinde. bir birine ekler, kaynaştırır
trim dediğinde birici seçilen 2. seçileni (1. seçip shit ile 2. seçiyorsun) siler

intersection da kesişim alır.
Bu mesajdan alıntı yap

icmimar34

Desinatör / İstanbul

Alt 07-01-2011 #7
evet hocam onu yapıyorum benım oğrenmek ıstedğım sadece serbest kesım .. neyse artık bununla ış göruyorujm. teşekkür ettım tum arkadaşlara..
Bu mesajdan alıntı yap