Corel Draw X3 Direk folyo kesim!!!

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw X3 Direk folyo kesim!!! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Corel Draw X3 Direk kesim nasıl yapabiliriz araştırmalar yaptım nette fakat net bir bilgiye ulaşamadım. Makinam mimaki CG61...

clubber59 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

clubber59

Hiç Biri / Tekirdağ

Alt 28-11-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Corel Draw X3 Direk kesim nasıl yapabiliriz araştırmalar yaptım nette fakat net bir bilgiye ulaşamadım.
Makinam mimaki CG61
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 29-11-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Corel'den direk folyo kestirebilmeniz için plotterinizin Corel'den direk göndermeye uygun olması gerekir. Modeli yazmışsınız model uygun mu bilmiyorum ama eğer uygunsa makineyle beraber gelen Cd içerisinde driverleri olması gerekir bu sürücüleri normal printer kurar gibi kuruyorsunuz ve kesim yaparkende ctrl+P kısayoluyla normal printere gönderir gibi gönderiyorsunuz yazıcı olarak kesim makineniz seçili olacak hepsi bu. Corel'den kesim yaparken X3 veya başka bir versiyon olması önemli değil önemli olan kesime gönderdiğiniz çizimin içi boş sadece kenar çizgilerinin çizili olması gerekir. Eğer makinenizin yanında gelen cd den böyle bir sürücü çıkmıyor ve Corel'den kesim özelliğini desteklemiyorsa Corel'den kesim yapamazsınız...
Bu mesajdan alıntı yap
erser isimli Üye şimdilik offline konumundadır

erser(42)

Grafiker / Bursa

Alt 30-12-2010 #3
slm dostum sign tool proğramıyla corelden direk kesim yapabilirsin makina modeli ve corel hangi versiyon olursa olsun fark etmez araştır lütfen dediğim proğramı ben kullanıyorum hemde sorunsuz
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 30-12-2010 #4
Ben denedim. Programı pek beğenmedim tekrar kaldırdığımda ise kullandığım (ArtCut) kesim programı kesim yapmaz hale geldi. Makine pc ye com1 port üzerinden bağlı ama program com1 portunu kapalı gibi görüyor. Kısaca kesim yapmıyor sistem geri yükleme yaptım nafile sanırım formata kadar yolu var... (yüklemeden önce dikkat)
Bu mesajdan alıntı yap
vahit isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vahit

Grafiker / Ankara

Alt 03-05-2011 #5
Beni bu numaradan ara
sana izah edeyim
Bu mesajdan alıntı yap