Corel Draw X5 Hatası acil yardım lütfen...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw X5 Hatası acil yardım lütfen... ...

keremadanur isimli Üye şimdilik offline konumundadır

keremadanur

Eğitimci / Ağrı

Alt 09-10-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle iyi akşamlar... Askerlik yapan bir öğretmen arkadaşımın sıkıntısını aktarıyorum... Arkadaşımın kullandığı bilgisayara format atılmış ve bilgisayara corel Draw x5 kurulmuş. Program orjinal değil ancak full... Ve bilgisayarın internet bağlantısı yok... Sorun şu ki programın simgesine çift tıkladığında farenin yanındaki kum saati çıkıyor, program çalışacak gibi oluyor ancak devamında hiçbir şey olmuyor. Program açılmıyor... Arkadaşımı aramam için 30 dk civarı sürem var... Yardımcı olursanız çok sevinirim... bu arada kullanılan işletim sistemi windows xp ve program için gerekli tüm diğer programlar kurulmuş (framework vb...)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 09-10-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
yönetici olarak açmayı deneyebilir.
Bu mesajdan alıntı yap

keremadanur

Eğitimci / Ağrı

Alt 09-10-2011 #3
xp de??? yönetici olarak açılabiliyor mu???
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 09-10-2011 #4
Öncelikle iyi akşamlar... Askerlik yapan bir öğretmen arkadaşımın sıkıntısını aktarıyorum... Arkadaşımın kullandığı bilgisayara format atılmış ve bilgisayara corel Draw x5 kurulmuş. Program orjinal değil ancak full... Ve bilgisayarın internet bağlantısı yok... Sorun şu ki programın simgesine çift tıkladığında farenin yanındaki kum saati çıkıyor, program çalışacak gibi oluyor ancak devamında hiçbir şey olmuyor. Program açılmıyor... Arkadaşımı aramam için 30 dk civarı sürem var... Yardımcı olursanız çok sevinirim... bu arada kullanılan işletim sistemi windows xp ve program için gerekli tüm diğer programlar kurulmuş (framework vb...)
mevcut Programı kaldırıp tekrar yüklemeniz gerekiyor,
yükleme sırasında eksik kalmış klasör bileşenleri olduğunu düşünüyorum.
aşağıdaki eklenti ile eksik CorelDRAW X5 'i kaldırıp tekrar yüklemelisiniz.
Corel Draw 'da inatçı sürümlerin sistemden kaldırılması!

faydalı olması dileğiyle...
Bu mesajdan alıntı yap

keremadanur

Eğitimci / Ağrı

Alt 10-10-2011 #5
programı bilgisayarı ilk kurduğunda program çalışıyormuş. ancak programı kapattıktan sonra artık açılmıyormuş program. kaldırıp tekrar kurulduğunda aynı döngü oluyor. arkadaşımın dediği bu şekilde. çözüm önerisi arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim... iyi akşamlar...
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 10-10-2011 #6
Fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 11-10-2011 #7
programı bilgisayarı ilk kurduğunda program çalışıyormuş. ancak programı kapattıktan sonra artık açılmıyormuş program. kaldırıp tekrar kurulduğunda aynı döngü oluyor. arkadaşımın dediği bu şekilde. çözüm önerisi arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim... iyi akşamlar...
bence kullandığınız Corel X5 full değil de bir Portable versiyonu olduğunu düşünüyorum, bu konuda net bir bilgi varmı?
yok eğer full ise Program DVD 'sini takıp, Denetim masası, Program Ekle/kaldır Repair uygulaması ile eksik bileşenlerin tamamlanması sağlanırsa açılmama sorunu ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum.

Fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin.
Corel Draw X5 Hatası acil yardım lütfen... açılmayan bir CorelDRAW 'ı nasıl fabrika ayarlarına döndürebiliriz?
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 11-10-2011 #8
Corel Draw X5 Hatası acil yardım lütfen... açılmayan bir CorelDRAW 'ı nasıl fabrika ayarlarına döndürebiliriz?
Fabrika ayarlarına döndürme işlemi CorelDRAW açılışında yapılıyor, belki arayüzde oluşan bir hata ya daayarlarda oluşan bir hata açılmasına engel oluyordur. İhtimaller dahilinde olduğu için denenmesinde fayda var.
Bu mesajdan alıntı yap
musdemir isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdemir(27)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-10-2011 #9
bence kullandığınız Corel X5 full değil de bir Portable versiyonu olduğunu düşünüyorum, bu konuda net bir bilgi varmı?
yok eğer full ise Program DVD 'sini takıp, Denetim masası, Program Ekle/kaldır Repair uygulaması ile eksik bileşenlerin tamamlanması sağlanırsa açılmama sorunu ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum.

Fabrika ayarlarına döndürme işlemi CorelDRAW açılışında yapılıyor, belki arayüzde oluşan bir hata ya daayarlarda oluşan bir hata açılmasına engel oluyordur. İhtimaller dahilinde olduğu için denenmesinde fayda var.
Muratabi ve Kürşadabi sorum sizlere
iyide şimdi bende anlamadım,
sorun zaten CorelDRAW 'ın açılmama sorunu...
açılmayan/açılma konumuna gelmeyen bir programı
nasıl F8 'le fabrika ayarlarına döndürebilirizki bu konuda bizi daha fazla aydınlatırmısınız?
Bu mesajdan alıntı yap

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 11-10-2011 #10
Muratabi ve Kürşadabi sorum sizlere
iyide şimdi bende anlamadım,
sorun zaten CorelDRAW 'ın açılmama sorunu...
açılmayan/açılma konumuna gelmeyen bir programı
nasıl F8 'le fabrika ayarlarına döndürebilirizki bu konuda bizi daha fazla aydınlatırmısınız?
fabrika ayarlarına döndürme bilgisi bana ait değil, yukarıdaki mesajları okursan,
"programı bilgisayarı ilk kurduğunda program çalışıyormuş"
belki Kürşad ÇAKIR bu ifadeden yola çıkarak,
fabrika ayarlarına döndürme fikrini ortaya koymuştur,
tabiikide en doğru cevap Kürşad ÇAKIR 'ın kendisinde.

ama bu sorunla ilgili ; "bence kullandığınız Corel X5 full değil de bir Portable versiyonu olduğunu düşünüyorum, bu konuda net bir bilgi varmı?
yok eğer full ise Program DVD 'sini takıp, Denetim masası, Program Ekle/kaldır Repair uygulaması ile eksik bileşenlerin tamamlanması sağlanırsa açılmama sorunu ortadan kalkacaktır diye düşünüyorum."
fikrim hala aynı.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları