Corel Draw X5 Karenin İçini Boş Gösterme

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw X5 Karenin İçini Boş Gösterme Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Merhaba Corel 12 den x5'e atladım ve birçok aracın değiştiğini gördüm. X5 de bir kare veya dikdörtgen çiziyorum. İçi boş renk yok ama karenin içine tıkladığımda seçiyor. ...

solva isimli Üye şimdilik offline konumundadır

solva(33)

Grafiker / Bursa

Alt 04-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Merhaba Corel 12 den x5'e atladım ve birçok aracın değiştiğini gördüm.

X5 de bir kare veya dikdörtgen çiziyorum. İçi boş renk yok ama karenin içine tıkladığımda seçiyor. Ben seçmesini istemiyorum çok aradım ama bulamadım. Nasıl yapıcaz bunu? Corel Draw 12 De yukarıda bir seçenek vardı tıklıyorduk çozülüyordu.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 04-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Option/command bölümünden Treat As Filled özelliğini arayıp bulun açtığınızda dolu gibi kapattığınızda boş olarak görür...
Bu mesajdan alıntı yap

solva(33)

Grafiker / Bursa

Alt 04-01-2011 #3
Aradım ama bulamadım öyle isimli bir satır. İlla ordan mı olması lazım. Başka bir yolu yok mu?
Bu mesajdan alıntı yap

solva(33)

Grafiker / Bursa

Alt 04-01-2011 #4
Ufak bir problem ama çalışmada adamı ayar ediyor bu sorun. Arkadaşlar bilen varsa yazsın lürfen
Bu mesajdan alıntı yap
musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

sorun çözümü

Alt 04-01-2011 #5
Tools menüsünde options'a gir. Açılan pencereden workspace - toolbox - pick tool'u işaretle. Açılan pencerede "treat all object as filled" seçeneğindeki işareti kaldır. bu seçenek işaretli olduğu sürece bütün nesneleri içleri dolu olarak görür. İşareti kaldırdıktan sonra aynı pencerede document'e gir ve "save optionsas defaults for new documents" i işaretle ve pencereyi kapat. Bundan sonra nesneleri istediğiniz gibi olduğun ugöreceksiniz...

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap

solva(33)

Grafiker / Bursa

Alt 04-01-2011 #6
Tools menüsünde options'a gir. Açılan pencereden workspace - toolbox - pick tool'u işaretle. Açılan pencerede "treat all object as filled" seçeneğindeki işareti kaldır. bu seçenek işaretli olduğu sürece bütün nesneleri içleri dolu olarak görür. İşareti kaldırdıktan sonra aynı pencerede document'e gir ve "save optionsas defaults for new documents" i işaretle ve pencereyi kapat. Bundan sonra nesneleri istediğiniz gibi olduğun ugöreceksiniz...

İyi çalışmalar...
Çok teşekkür ederim. Çözüm oldu. Beni büyük bir dertten kurtardın Corel Draw X5 Karenin İçini Boş Gösterme
Bu mesajdan alıntı yap