corel draw x5 page ile ilgili soru

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel draw x5 page ile ilgili soru Sponsorlu Bağlantılar aradım bulamadım... x5 kullanıyorum... birden çok page sayfası açtığım zaman. her sayfada farklı tasarım yapmak istiyorum. fakat sayfa boyutunun yanına bir resim koyduğum zaman tüm sayfalarda görülüyor. ben ...

maximums isimli Üye şimdilik offline konumundadır

maximums

Bilg. Teknikeri / Malatya

Alt 19-09-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

aradım bulamadım...
x5 kullanıyorum...
birden çok page sayfası açtığım zaman. her sayfada farklı tasarım yapmak istiyorum. fakat sayfa boyutunun yanına bir resim koyduğum zaman tüm sayfalarda görülüyor. ben her sayfaya farklı resimler koymak istiyorum. nasıl yapacağım acaba? çerçeveli alana almam mı gerekiyor illa?
her page de sayfa ebatı ( çerçeveli kısım değil) diğer yanlarına konulan resimlerden bahsediyorum.

umarım anlatabilmişimdir...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 19-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Sayfanın dışına koyduğunuz nesneler otomatik olarak Desktop Layer'a yerleşir. Bir nesneyi hem sayfanın olduğu katmanda hem de sayfa dışında kullanmak istiyorsanız her nesneyi Object Manager'dan sayfanın bulunduğu katmana taşımalısnız.
Bu mesajdan alıntı yap
memoli4646 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

memoli4646(36)

Grafiker / Kahramanmaraş

Alt 20-09-2011 #3
Sayfanın dışına koyduğunuz nesneler otomatik olarak Desktop Layer'a yerleşir. Bir nesneyi hem sayfanın olduğu katmanda hem de sayfa dışında kullanmak istiyorsanız her nesneyi Object Manager'dan sayfanın bulunduğu katmana taşımalısnız.
sorun çözüldü sanırım...
Bu mesajdan alıntı yap