corel draw x6 dwg dxf dosya sorunu

Corel Draw - corel draw x6 dwg dxf dosya sorunu ...

ersinelif isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ersinelif

Grafiker / Antalya

Alt 05-03-2015 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhabalar
firmamızda corel draw x6 kullanıyoruz ancak corelde dosyayı dwg veya dxf olarak kaydettiğimizde şekilleri bozuk egimleri kırık kırık çıkarıyor sizden ricam bu sorun için corelde bir ayar veya yol varmıdır.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 05-03-2015 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ben boyle bir sıkıntı ile karşılaşmadım. sorunsuz aktarıyor. node eğimli cizgi kullanıyorsanız, node sayınızı düşürün o zaman sıkıntı yaşamazsınız. genel olarak sıkıntı bundan kaynaklıdır. cad içine import ile alın dosyayı açmayın. metric değer kısmında ölçeklendirmeyi 1000 olarak seçin. küçük çalışıyorsanız autocade gelirken çizgiler patlayabilir. regen ile düzelmiyorsa bir de bu yöntemi deneyin.
Bu mesajdan alıntı yap

ersinelif

Grafiker / Antalya

Alt 06-03-2015 #3
teşekkür ederim erkan ey dedğiniz yöntemi deneyeceğim
Bu mesajdan alıntı yap

ersinelif

Grafiker / Antalya

Alt 06-03-2015 #4
öcelikle sorunu biraz daha detaylı anlatmak istedim firmamızda corel draw x6 kullanıyoruz aynı zamanda yeni aldığımız fiber krom lazer makinası için metalix isimli cad programını kullanıyoruz corelde dosyayı export ederken resimdeki gibi kırıklıklar oluşmasın diye nokta sayısını arttırıyoruz bu kısmı olarak soronumuzu çözüyor hatta corel draw için dxf tools eklentisinide önderdiler deneme sürümünü kullandık fakat henüz daha tam oalrak bize çözüm olmadı bazıları corel yerine autocad kullan diyecektir haklısınızda ama müşterilerim veya çevremde herkes corel kullanıyor corelden vazgeçmem mumkun degil bu sorunla ilgili bizim gibi sorun yaşayan veya çözümü bilen varsa yarıdımcı olabilirmisiniz lütfen
Bu mesajdan alıntı yap
Erkan ERGEN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkan ERGEN

Özel

Grafiker / Karabük

Alt 06-03-2015 #5
dxf dosyanızı ve corel dosyanızı gönderin isterseniz bir kontrol edeyim. ona göre çözüm bulalım.
Bu mesajdan alıntı yap

ersinelif

Grafiker / Antalya

Alt 07-03-2015 #6
erkan bey bana mail adresinizi verirseniz size hemen mail atabilirim.Yardımınız İçin teşekkür ederim şimdiden
Bu mesajdan alıntı yap
papir44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

papir44

Bilg. Teknikeri / Malatya

Alt 14-03-2015 #7
Merhaba Ersin Bey,
Ben bir kaç yıl boyunca bu sorunun mücadelesini verdim, bu sorunla başa çıkmanın yolu daha sonraki takım yolu vereceğiniz cam programına göre değişiyor. Ben alphacam kullanıyorum ve çözüm yollarım %99 oranında verimli. Birde yabancı bir sitenin corelden dxf'e atarken ekstradan kırıkların oluşmaması amaçlı vb kodlu programı var çok kullanışlıymış araştırdığıma göre ama biraz pahalı. İsmi aklıma gelmiyor gelirse yazacağım tekrar.
Bu mesajdan alıntı yap
papir44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

papir44

Bilg. Teknikeri / Malatya

Alt 14-03-2015 #8
DXFTool Professional Edition bu sitede mevcut
Bu mesajdan alıntı yap