Corel Draw Yeni Sayfa Açma Problemi -x5-

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw Yeni Sayfa Açma Problemi -x5- Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar şu ana kadar böyle bir sorun yoktu. Birden bire gelişti bu sorun. Corel X5'de herhangi bir dosya açamıyorum. Color Styles ile alakalı olduğunu zannetmiyorum çünkü yeni bir ...

Grafix_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Grafix_

Webmaster / Afyonkarahisar

ünlem

Alt 17-07-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar şu ana kadar böyle bir sorun yoktu. Birden bire gelişti bu sorun. Corel X5'de herhangi bir dosya açamıyorum. Color Styles ile alakalı olduğunu zannetmiyorum çünkü yeni bir dökümanda açamıyorum. Sebebi ne olabilir?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 17-07-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Ne gibi bir hatayla karşılaşıyorsunuz ayrıntılı bilgi verir misiniz, dosya veya yeni bir sayfa açarken program mı kapanıyor vs.

Mevcut İsletim Sisteminiz Nedir?
32 bitmi, 64 bitmi ?
CorelDRAW'ın SP3 ve HF4 yüklümü ?

Color Style Sorunu Zaten Çözüldü X5'de sorun yaşamazsınız o yüzden

Kullanıcıadı > Appdata > Roaming > CorelDRAW Graphics Suite X5 > Draw klasörü altındaki
CORELDRW.CDT dosyasını silip tekrar daneyin İsteğe bağlı olarak silmeden önce isterseniz yedeğini alın

Bazen Workspace alakalı sorunlar çıkabiliyor bu yüzdende olabilir, CorelDRAW'ı açılışında Reset atıp deneyin resetten sonra daha öncesinden kayıtlı workspace import etmeyin. .
Bu mesajdan alıntı yap

Grafix_

Alt 17-07-2012 #3
Kullanıcıadı > Appdata > Roaming > CorelDRAW Graphics Suite X5 > Draw klasörü altındaki
CORELDRW.CDT dosyasını silip tekrar daneyin İsteğe bağlı olarak silmeden önce isterseniz yedeğini alın
Bu yöntem işe yaradı ilginiz için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 17-07-2012 #4
Ben teşekkür ederim iyi çalışmalar,
Bu mesajdan alıntı yap

Grafix_

Alt 17-07-2012 #5
Ben teşekkür ederim iyi çalışmalar,
Hocam yeni dosya açma problemi kalmadı fakat şimdide eski dosyaları açmıyor?
Hata yada herhangi birşey söylemiyor program açmaya çalışıyormuş gibi bir görüntü geliyor ve öylece kalıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 17-07-2012 #6
Açmaya çalıştığınız dosyaların boyutları büyükse yetersiz hafıza ve ram'den kaynaklanıyor olabilir. Kullanıcıadı > AppData > local > Temp klasörü altındaki verileri temizlemeni öneririm

Açmayan dosyalarınızı başka bir bilgisayarda deneme şansınız varsa deneyin
Bu mesajdan alıntı yap

Grafix_

Alt 17-07-2012 #7
Dosya 1.33 MB büyüklüğünde sabah çizmeye başladığım bir işti.. İçinde pek birşey yok. Dediğiniz klasörüde temizledim. Daha doğrusu silebilidiği her şeyi sildim. Fakat sorunum devam etmekte.. Çok mantıksız birşeyler var kesinlikle çünkü sabah çalışan corel bir kaç saat sonrasında problem çıkarmaya başladı. Bir diğer hussus bilgisayarı yeniden başlattığım zaman sıkıntı olmuyor. Fakat o dosyayı kapatıp tekrar açmaya kalkınca problem çıkarıyor.
Bu mesajdan alıntı yap

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 17-07-2012 #8
Açılmayan Dosyayı upload etme imkanınız varmı ?
birde biz deneyelim,isletim sisteminiz neydi ?
Bu mesajdan alıntı yap

Grafix_

Alt 17-07-2012 #9
Win7 - 64X işletim sistemi var dosyada hata olduğunu zannetmiyorum çünkü hiç bir dosya açılmıyor. Genede buyurun dosyaya bir bakın.

https://rapidshare.com/files/3982111428/BENDEREKLAM.cdr
Bu mesajdan alıntı yap

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 17-07-2012 #10
CorelDRAW X5 Güncel Sürüm No: 15.2.0.695
Help açılır menüsü altındaki About CorelDRAW kısmından sürüm numaranızı kontrol edin
Ardından Hotfix 4 yüklemenizi öneririm

Gönderdiğiniz dosyayı ben açabildim sizin neden açamadığınızı henüz çözemedim yukarıda yazdıklarımı tekrar gözden geçirin belki bir şeyi atlamışızdır. Son çare Açılışta CorelDRAW'a Reset atmanızı öneririm eğer oda olmazsa programsal bir hata varsa onu gidermek için kaldırıp tekrar kurmanızı öneririm
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları