Corel Draw'da 3D Kutu Harf Yapımı

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw'da 3D Kutu Harf Yapımı ...

ceylankral isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ceylankral

Grafiker / Konya

Dosya23

Alt 20-06-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam arkadaşlar,

Öncelikle size bi örnek logo göstereyim:
corel dosyası için: http://www.brandsoftheworld.com/logo/chery-0

arkadaşlar şimdi burada gördüğünüz gibi 3 kenarlı piramit mantığında bir kenarlık var.biz şimdi 3 parça krom keseceğiz.bu üç parça kromu öyle kesmeliyiz ki, o üç parçayı birleştirdiğimizde 3d halini alsın.ama logonun kenarlarındaki kıvrımlar işimizi bozuyor.
anlatabildiğim kadarıyla beni anlayanlar yardımcı olabilirler mi.ince hesaplar yapılması gerek.şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ceylankral

Grafiker / Konya

Alt 22-09-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar hala yardım bekliyorum
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 22-09-2011 #3
"A" harfi için üç parça kesim yapmayın krom levhayı gerekli açıda büküm yapın alt ve üst taraflarda birleşim yerlerine uygun kesin daha temiz bir görüntü çıkar. Yan taraflardaki şekiller için bir fikrim yok...
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 22-09-2011 #4
vallahi düşündüm düşündüm düşündüm
birkaç geometri hareketi ile çözüm bulunur ama çok meşakkatli Corel Draw'da 3D Kutu Harf Yapımı
Bu mesajdan alıntı yap

ceylankral

Grafiker / Konya

Dosya23
Alt 22-09-2011 #5
öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.

ben yapmak istediğim konusunda resimli olarak birkaç ekleme yapacağım.

chery logosundan devam edelim.yukarıda 5 parça krom var.üstte olan,logonun tabanı olacak.alttaki parçalar ise taban ile birleşip 3D halini alacak.

buradaki sorun şu;
altta olan parçaları birleştirirken kromda eğim yapamıyoruz.alttaki parçalardan en sağdaki ile yanındaki parçayı 3d olacak şekilde birleştirmemiz için eğiyoruz.ama eğdiğimiz için uç kısımlar içeriye doğru bükülüyor.bu yüzden logoyu öyle ölçülerle kesmeliyiz ki 3D olacak şekilde büktüğümüzde parçalar birbirine tam otursun.

çalışma yapmak isteyenler olursa, örnek dosya ekledim.buna benzer çalışmalar nasıl yapılabilir kısayolu varsa yardımcı olursanız çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.

http://s2.dosya.tc/server3/ujy1gj/CHERY.rar.html
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 22-09-2011 #6
şekil tam olarak bumu yoksa temsili bir resimmi. işin aslı olursa o kadar kafa pattaığımıza değsin derim
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 22-09-2011 #7
işi saç plakadan lazerle keseceğini düşünerek:

ben olsam ne yaparım. işin birebir orjinal büyüklükte bir çalışmasınıalçıdan veya benzer bir basit işlenecek bir mazemeden taslağının yaparım. sonra onun bütün her tarafını iç yüzey ve dış yüzey olmak üzere mesela 1x5 veya uygun bir ölçüde küçük kağıtlarla kapatırım. yanlız kağıtlar yüzeyleri asla taşmayak kadar olmadlı. kaplama bitince kağıdı dikkatlice söker ve düz bir masada açarım. üzerinden çizim yapıp keseceğim malzemeye eş kalıklıkta bir kağıtla kesim yaparım. tekrara yerleştirrim. sorunlar varsa düzeltir yoksa diğer yüzeyde de aynısını uygular daha sonra bir leşme yerlerinide ayarlayıp ana malzemeyi keserim. İsterseniz son kesimden önce de bir aynı kalınlıkta kağıtla son maketi deneyin derim.
Bu mesajdan alıntı yap

ceylankral

Grafiker / Konya

Alt 22-09-2011 #8
önceden kağıtlarla deneme yaptık dediğiniz gibi.hemen hemen tam sonuca ulaştık.ancak kaç saatimizi aldığını hatırlamıyorum.bunun hızlı çözümü var mı diye merak etmiştim.

Not:linkte verdiğim dosya, tam ölçülere sahiptir.resimdeki temsilidir.
Bu mesajdan alıntı yap

ceylankral

Grafiker / Konya

Alt 17-12-2011 #9
arkadaşlar konu güncel
Bu mesajdan alıntı yap

ceylankral

Grafiker / Konya

Alt 11-07-2012 #10
aylar sonra konu hala amacına ulaşmadı arkadaşlar Corel Draw'da 3D Kutu Harf Yapımı
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları