corel drawda çizilen logo photoshopta nasıl düzenlenir

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel drawda çizilen logo photoshopta nasıl düzenlenir Sponsorlu Bağlantılar corel drawda çizdiğim logoyu photoshopta açıp 305 PPI çözünürlüğe nasıl getirip CD ye kaydedeceğim.Corel da photoshop kaydı yapıyorum ancak düzenlemeyapamıyorum. yani üstünde oynama yapamıyorum.Lütfen açıklarmısınız....

orkun3 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

orkun3

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 20-03-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

corel drawda çizdiğim logoyu photoshopta açıp 305 PPI çözünürlüğe nasıl getirip CD ye kaydedeceğim.Corel da photoshop kaydı yapıyorum ancak düzenlemeyapamıyorum. yani üstünde oynama yapamıyorum.Lütfen açıklarmısınız.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 20-03-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel drawda çizdiğim logoyu photoshopta açıp 305 PPI çözünürlüğe nasıl getirip CD ye kaydedeceğim.Corel da photoshop kaydı yapıyorum ancak düzenlemeyapamıyorum. yani üstünde oynama yapamıyorum.Lütfen açıklarmısınız.

corel vektörel programdır photoshop sa pixel tabanlı bir programdır bundan dolayı corelde çizdiğin bir şeyi photoshopta düzenleyemezsin ancak eps veya ai yaparsan freehand ve adobe illustratör de düzenleyebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

orkun3

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 20-03-2011 #3
Düzenlem yapmadan corel drawda yaptığım çizimi photoshop olarak kaydederken 305 PPI çözünürlük ayarı yapıp bu şekilde kayıt yapabiliyormuyuz.
Bu mesajdan alıntı yap
graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(44)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 20-03-2011 #4
Düzenlem yapmadan corel drawda yaptığım çizimi photoshop olarak kaydederken 305 PPI çözünürlük ayarı yapıp bu şekilde kayıt yapabiliyormuyuz.
export yaparken dpi ayını export bitmap penceresi çıktığında 350 piksele ayarlayabilirsin tabi selected only işaretli olsun ilk export dediğinde yoksa sayfada ki herşeyi export eder
Bu mesajdan alıntı yap

orkun3

Öğrenci (Diğer) / Ankara

Alt 20-03-2011 #5
söylediğinizi yaptım.PSD formatına export yaparken bitmap penceresi çıkıyor ve 305 PPI ayarı yapılıyor.JPEG olarak export yaparken bitmap penceresi açılmıyor. PSD ,JPEG aynımıdır.Yarışmada JPEG formatıyla isteniyor o yüzden ısrarla soruyorum.İlginize çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 20-03-2011 #6
file-puplish to pdf den pdf olarak kaydedersen photoshopa alip üzerinde çalışabilirsin daha sonra ordanda jpeg olarak kaydedebilirsin
Bu mesajdan alıntı yap

orkun3

Öğrenci (Diğer) / Ankara

teşekkür

Alt 20-03-2011 #7
Deniz arkadaş yine imdada yetiştin.Çok teşekkür ederim.Sağol.
Bu mesajdan alıntı yap
deniz bahtiyar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

deniz bahtiyar

Grafiker / Yurtdışı

Alt 20-03-2011 #8
rica ederim ,önemli değil
Bu mesajdan alıntı yap