Corel Drawda intersect sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Drawda intersect sorunu Sponsorlu Bağlantılar merhaba arkadaşlar. corel drawda intersect işlemi yaptığımda aşağıdaki gibi bir objeye, yaptığım dolguyu yeniliyor. ama ben yenilemsini istemiyorum. aynen trimlediğim yer gibi kalmasını istiyorum. yani aşağıdaki şekilde kare ...

soneylül isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soneylül

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 01-05-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

merhaba arkadaşlar. corel drawda intersect işlemi yaptığımda aşağıdaki gibi bir objeye, yaptığım dolguyu yeniliyor. ama ben yenilemsini istemiyorum. aynen trimlediğim yer gibi kalmasını istiyorum. yani aşağıdaki şekilde kare içindeki alana intersect uyguladığımda yeni oluşan obje sağdaki obje gibi oluyor ama ben aynen kare içindeki şekil gibi kalmasını istiyorum.

ilk mesajım soru oldu Corel Drawda intersect sorunu ama ne yapayım Corel Drawda intersect sorunuCorel Drawda intersect sorunu

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

musdi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

musdi

Grafiker / Isparta

Alt 01-05-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
merhaba arkadaşlar. corel drawda intersect işlemi yaptığımda aşağıdaki gibi bir objeye, yaptığım dolguyu yeniliyor. ama ben yenilemsini istemiyorum. aynen trimlediğim yer gibi kalmasını istiyorum. yani aşağıdaki şekilde kare içindeki alana intersect uyguladığımda yeni oluşan obje sağdaki obje gibi oluyor ama ben aynen kare içindeki şekil gibi kalmasını istiyorum.

ilk mesajım soru oldu Corel Drawda intersect sorunu ama ne yapayım Corel Drawda intersect sorunuCorel Drawda intersect sorunu

İntersect yapmadan önce şekli bitmap'a çevirirseniz o sorunu yaşamazsınız.

İyi çalışmalar...
Bu mesajdan alıntı yap
timsah_sg isimli Üye şimdilik offline konumundadır

timsah_sg

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2009 #3
yeniden trimlemen gerekiyor onun dışında vektörel olarak bir seçeneğin yoksanırım en azından ben bilmiyorum Corel Drawda intersect sorunu
Bu mesajdan alıntı yap
Zynopsis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Zynopsis

Grafiker / İzmir

Alt 01-05-2009 #4
corelin fountain fillerde verdiği dandikliklerden biri.. şöyle bişey yapabilirsin eğer olursa biraz uğraştırır ama fountainli küreyi trimledikten sonra G tuşuna basıp gradient aracıyla biraz oynama yaparsan tutturabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 01-05-2009 #5
corelin fountain fillerde verdiği dandikliklerden biri..
Bana aynı sorunu yaşamayacağınız başka bir program söyler misiniz?
Bu mesajdan alıntı yap
CorelBook isimli Üye şimdilik offline konumundadır

CorelBook

Grafiker / İstanbul

Alt 01-05-2009 #6
Fountain fill yerine aynı dolguyu "Blend" ile verebilirsen (renk ve stepsini ayarlayarak) daha sonraki aşamada blend grubu cozup, istedigin gibi kesebilirsin.

Diğer yöntem ise, kesmek yerine geride kalacak bölümü power clip ile bir alan icine alman...

Üçüncü yöntem çalışmanı Hi-res bir resime çevirip o şekilde trimlemen.

Daha acemice metodlar da var ama buradan yazarsam, dandiklik bekleyenlere gün doğar...
Bu mesajdan alıntı yap
soneylül isimli Üye şimdilik offline konumundadır

soneylül

Öğrenci (Grafik) / İzmir

Alt 01-05-2009 #7
cevaplayan herkese teşekkürler..
power clip aklıma neden gelmediyse Corel Drawda intersect sorunu
bitmap yapınca da oluyor onu zaten denemiştim ama uğraşmamak gerektiğini düşündüm. teşekkür ederim....
Bu mesajdan alıntı yap