corel drawda istedigim ayarları nasıl kaydedebilirim ?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel drawda istedigim ayarları nasıl kaydedebilirim ? ...

K_I_N_G isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K_I_N_G

Hiç Biri / Afyonkarahisar

Alt 10-05-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

siteye baya uzun süredir üyeyim sürekli takip ediyorum ilk mesajımı bugun yazıyorum
benim bi sorunum var yardımcı olunursa sevinirim coreli actıgım zaman sürekli kaydettigim ayarlar acılmasını istiyorum sayfa boyutu yazı boyutu karakteri falan bi türlü yapamadım nasıl yapacagım ??
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Erkal COŞKUN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Erkal COŞKUN

Grafiker / Ankara

Alt 10-05-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tools / Save Settings As Default

O anki ayarlarınızı varsayılan ayarlar olarak kaydeder ve tekrar açtığınızda o şekilde açılır.
Bu mesajdan alıntı yap

K_I_N_G

Alt 10-05-2012 #3
tesekkür ederim sayfa boyutunu ve cm olarak baslamasını ayarladım ama yazı karakterini arial black tan baslamasını 200 olarak baslamasını bide hairline secili olmasını istiyorum onları nasıl ayarlarım ??
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-05-2012 #4
İsteiğin tüm ayarlamaları yaptıktan sonra Erkal Beyin dediği gibi yapabilirsiniz veya Tools/Options/Save options as defaults for new documents seçeneğini işaretleyip ok deyin ...
Bu mesajdan alıntı yap

K_I_N_G

Alt 10-05-2012 #5
yazı karakterini arial den başlatamıyorum bide hairline seçili olmuyor beceremedim mi ki
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-05-2012 #6
Yazı karakterini ayarlamak için: Tools/Options/Document/Styles/Default Artistic Text seçeneğine gelip yan taraftaki edit tuşunu kullanrak istediğin şekilde ayarlayabilirsin, paragraph seçeneğinden hizalama seçeneklerini de ayarlayabilirsiniz...
Çizgi kalınlığını ayarlamak için: sayfada hiç bir şey seçili değilken hairline seçeneğini seçin çıkan menüden Default Graphic seçeneğini seçip ok diyin save default yapmayı unutmayın ...
Kolay gelsin ...
Bu mesajdan alıntı yap
Olsinwe isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Olsinwe(31)

Grafiker / Ankara

Alt 10-05-2012 #7
yazı karakterini arial den başlatamıyorum bide hairline seçili olmuyor beceremedim mi ki
F8(Text Tool) kısayoluna bastıktan sonra imlecini hareket ettirme sayfada bir yere tıklama üst menüden yazı tipini değiştir çıkan pencereye ok'ledikten sonra save defualt setting yap
Bu mesajdan alıntı yap

K_I_N_G

Alt 10-05-2012 #8
yazı karakterinide hallettim tesekkür ederim bi sorun hairline secenegi kaldı o da okadar önemli degil corel drawda istedigim ayarları nasıl kaydedebilirim ?
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 10-05-2012 #9
Eğer çizimleri kesime (folyo) gönderirsen hairline olmaması sorun olur ...
Bu mesajdan alıntı yap
koder isimli Üye şimdilik offline konumundadır

koder

Grafiker / İzmir

Alt 04-06-2012 #10
teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları