Corel Draw'da ölçü vererek hizalama

Corel Draw Dersleri - Corel Draw'da ölçü vererek hizalama ...

mimesiss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mimesiss

Hiç Biri / Samsun

Alt 27-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba...
Aslında öncelikle şunu söylemeliyim ki, öğrenmek istediğim şeyi nasıl aramam gerektiğini bilemiyorum.Açılan konulara baktım, aradım fakat bir şey bulamadım.
Corel'i desen çizmek için kullanmak istiyorum. Hem geometrik, hem de özgür çizimler yapmak istiyorum. Fakat yaptığım çizimlerde ölçülendirme önemli olacak, çünkü bu desenleri belli ölçülerde ve belirli bir yüzeyde, belirli bir alana yerleştirmem gerekiyor. Bu anlamda faydalanabileceğim video ya da başlık varsa yardımcı olursanız sevinirim. Genel bir bilgilendirme de olabilir tabiiCorel Draw'da ölçü vererek hizalama
Şimdi, şu anda ihtiyacım olan asıl soruya geleyim: 2,5 cm.lik kareleri aynı hizada, 2,5 cm.lik eşit aralıklarla çoğaltarak belli bir dizilime ulaşmak istiyorum. Fakat aradaki mesafeyi nasıl vereceğimi bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

aysedeveci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aysedeveci

Hiç Biri / Giresun

Alt 28-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Merhaba, önce üst menüden Arrange --> Transformations --> Position u açıyoruz
Burada cisim seçili iken önce yönü belirtiyoruz sonra ilgili x ya da y değerini cismin boyutu artı vermek istediğiniz aralık değeri olarak giriyorsunuz. Kopya sayısını girip Apply butonuna basıyoruz.

Resimler yüklenmediyse kusura bakmayın.
Bu mesajdan alıntı yap
mimesiss isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mimesiss

Hiç Biri / Samsun

Alt 28-01-2013 #3
Ayşe Hanım çok teşekkür ederim, resimleri de gördüm ayrıca. Fakat sanırım benim kullandığım sürümden kaynaklı olarak, transformations bölmesinde apply ve apply to duplicate seçenekleri var, ayrıca x ve y yerine H ve V değerleri mevcut. Duplicate seçeneğiyle çoğaltabilir miyim diye denedim ama yapamadım maalesef! Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, ama olmadı maalesef!
Bu mesajdan alıntı yap