Corel Drawda Yazı Çekmek

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Drawda Yazı Çekmek ...

Corel Drawda Yazı Çekmek
Mnyking isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mnyking

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Dosya23

Corel Drawda Yazı Çekmek

Alt 07-05-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar ben şimdi yaka kartı hazırlıyorum ama bunların üzerine tek tek isim ,soyisim vs. girilmesi gerekiyor. Bunları belli bir yere yazıp otomatik aynı şablon üzerinden farklı farklı yaka kartları oluşturabilirmiyiz. Nasıl yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Matbuu.com Reklamları

Mnyking isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mnyking

Öğrenci (Diğer) / İstanbul

Alt 31-05-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Kimse bilmiyo mu?
Bu mesajdan alıntı yap
TurkSecurity isimli Üye şimdilik offline konumundadır

TurkSecurity

Webmaster / Mersin

Alt 15-07-2016 #3
Arkadaşlar ben şimdi yaka kartı hazırlıyorum ama bunların üzerine tek tek isim ,soyisim vs. girilmesi gerekiyor. Bunları belli bir yere yazıp otomatik aynı şablon üzerinden farklı farklı yaka kartları oluşturabilirmiyiz. Nasıl yapabilirim?
Biraz zaman geçmiş ama kısa bir özet geçeyim; Evveliyatında bir sayfa açıp yaka kartı ölçüsüne getirip şablonu hazırlayın isim eklenecek bölümü boş bırakın. Sonrasında isimleri bir not defterine en üste bir etiket oluşturarak (ör: İSİMLER) alt alta yazınız. Nihayetinde File>Print Merge>Create/Load Print Merge>Import text from a file or an ODBC data source>File bölümünden klasöre (Browse) tıklayıp isimlerin bulunduğu text dosyasını seçin ve ileri diyin ve Next>Next>Finish diyelim. Açılan kutudan Insert Print Merge Field'e tıkladıktan sonra font, renk, büyüklük ve hizalama özelliklerini ayarlayıp şablona yerleştirin... Sonrasında açılan kutudan en sondaki Merge to New Document. Sonrasında ise Print Preview ile sayfa ebadı, kroslar ve her sayfaya kaç tane istiyorsanız yakar kartlarını ayarlayıp yazdırabilirsiniz...

Hayırlı Cumalar.
Bu mesajdan alıntı yap