Corel Draw'ın Geliştirilmesi İçin Öneriler

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Draw'ın Geliştirilmesi İçin Öneriler ...

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 23-08-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Herkese Selamlar,
Corel Draw'ın yetersiz olduğu alanlar ve "keşke böyle bir şey olsaydı daha iyi olurdu" gibisinde, Corel'in eksikliklerini düşünce-yorum babında paylaşım olursa belki faydalı bir amaca yardımcı oluruz diye düşünüyorum. Corel Draw'ın X6 sürüm hazırlıkları şuanlar yapılmaktadır. Herkese kolay gelsin, saygılar ve sevgiler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Benim Corel'den böyle bir isteğim var 90 derecelik dönüşler için tek tuş, buton veya kısayol olabilir. Kullandığım başka bir programda Space tuşu 90 derece çevirmeye yarıyor ve inanılmaz işe yarıyor ...
Bu mesajdan alıntı yap
namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-08-2011 #3
Murat VARDAR CorelDraw programının piridir bence,
kendisinin önünde saygıyla eğiliyorum yerlere kadar.
Her türlü sıkıntınızda bizlere en iyi çözümleri sunuyor,
istediğiniz "eksik" sandığınız özellikler kesin bir yerlerinde bu programın vardır.
O na danışın, yada o size yetişir. : (
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-08-2011 #4
Murat Hoca'mın Corel'e ne kadar hakim olduğunu biliyorum ama programa ek yapıp yapamadığı konusunda emin değilim Corel Draw'ın Geliştirilmesi İçin Öneriler
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-08-2011 #5
Benim Corel'den böyle bir isteğim var 90 derecelik dönüşler için tek tuş, buton veya kısayol olabilir. Kullandığım başka bir programda Space tuşu 90 derece çevirmeye yarıyor ve inanılmaz işe yarıyor ...
Bu tip küçük özellikler makro yardımıyla çözülebilir. Dilerseniz size örnek teşkil etmesi açısından küçük bir makro yazabilirim.
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-08-2011 #6
Teklifiniz için tşk. ederim ama bu işlem için macro kullanmak işlemden daha uzun sürer. Tek tuşla kullanımda ise çok faydası oluyor...
Bu mesajdan alıntı yap
Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 23-08-2011 #7
Corel Draw'da makro kullanımı çok seyrek konuşulan bir alan olarak düşünüyorum, ayrı bir başlıkta Corel'e hakim ve Corel Makrolarını iyi bilen üstadlardan bir açılımda bulunurlarsa güzel olur diye düşünüyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-08-2011 #8
Teklifiniz için tşk. ederim ama bu işlem için macro kullanmak işlemden daha uzun sürer. Tek tuşla kullanımda ise çok faydası oluyor...
Makroya kısayol atayarak tek tuşla kullanabilirsiniz. Ben şu anda bir nesne seçip sadece "ç" harfini tuşlayarak saat yönünde, sadece SHIFT + "ç" tuşlayarak da saat yönünün tersine çevirebiliyorum. Corel Draw'ın Geliştirilmesi İçin Öneriler
Bu mesajdan alıntı yap

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-08-2011 #9
O halde tam benim arayıp da bulamadığım bir şey olmuş. Bu macroyu paylaşırsanız çok sevinirim ... (Ben macroyu uzun yoldan düşünmüştüm Tools/Macros/Run Macros vs vs. Corel Draw'ın Geliştirilmesi İçin Öneriler )
Bu mesajdan alıntı yap

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-08-2011 #10
@ZxxxE, Makronun ve yükleme ile ilgili tüm detayların olduğu sıkıştırılmış dosyayı buradan indirebilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları