Corel gazete dizgisi ve hazırlanması

Corel Draw Dersleri - Corel gazete dizgisi ve hazırlanması ...

aoks isimli Üye şimdilik offline konumundadır

aoks

Grafiker / Muğla

Dosya16

Alt 20-05-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm arkadaşlar. sizlerden bi ricam olacak ben corele yeni başladım yerel bi gazete çıkartmak istiyorum fakat bu işi nasıl yapacağımı bilmiyorum yeterli kaynakta bulamadım corelde nasıl gazete dizgisi hazırlarım? ve paylaşmak isteyen arkadaşlar sorun olmazsa gazete örneği paylaşabilirmi benimle? :angel:teşekkürler şimdiden.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

mel_a_nkoli isimli Üye şimdilik offline konumundadır

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

Alt 08-08-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Bu tarz bir sitede, bir soruya 1 tane bile cevap olmaması kötü ve üzücü. Aoks umarım bulmuşsundur sorunun cevabını, bende arıyorum!
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 08-08-2011 #3
Corel ile gazete, dergi v.b çok sayfalı işler hazırlamak bence mantıklı değil size Indesign programını tavsiye ederim. Diğer bir tavsiyem QuarkXpress olacaktır.
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 08-08-2011 #4
corelde çok sayfalı işler yapmak mümkün
şu ana kadar onlarca katalog, dergi, broşür vb. bir çok tasarımım sıkıntısız yapıldı.
indesign ve quark bu işler için daha ayrıntılı yapılmış programlardır. amaç sadece dergi, gazete ise quark ve indesign daha uygun olacaktır.

bu işi yapmak için bir yerden başlamanız gerekiyor ise ilk işiniz bu işi yapacak birisini bulmanız olacaktır. Öyle 3-5 günde yapılacak bir şey olsaydı bu iş herkes yapardı. Ayrı bir meslek dalı olmaz idi.

kolay gelsin
Bu mesajdan alıntı yap

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

Alt 09-08-2011 #5
Dizgi yada tasarım işinin kolay olduğunu söylemeye çalışmadım, yanlış anlamışsınız. Biz sadece öğrenmeye çalışıyoruz. Eğer konuyla ilgili gerçekten bilginiz varsa lütfen "şimdi bi daire çiz bakalım ama bu öyle kolay değil" demek yerine "dairenin nerede olduğunu, ne işe yaradığını" söylersen çok daha yardımcı olmuş olursun. Bu işe saygım sonsuz, sonuçta emekle geliniyor buralara ama kimse ipin ucunu göstermezse verilen emeğin hiç bir değeri lalmayacak yakında.. Yinede teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Arif ARINMIŞ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Arif ARINMIŞ(29)

Bilg. Teknikeri / Ankara

Alt 09-08-2011 #6
Slm arkadaşlar. sizlerden bi ricam olacak ben corele yeni başladım yerel bi gazete çıkartmak istiyorum fakat bu işi nasıl yapacağımı bilmiyorum yeterli kaynakta bulamadım corelde nasıl gazete dizgisi hazırlarım? ve paylaşmak isteyen arkadaşlar sorun olmazsa gazete örneği paylaşabilirmi benimle? :angel:teşekkürler şimdiden.
işi siz yapmak istiyorsanız gazetenizi 1 yıl kadar gecikmeli çıkaracaksınızdır.
siz işi öğrenene kadar birisi ile (reel olarak - freelance ya da uzaktan değil) çalışmanızı tavsiye ederim
Bu mesajdan alıntı yap
nsacar isimli Üye şimdilik offline konumundadır

nsacar

Grafiker / Bursa

Alt 09-08-2011 #7
Gazete tasarımı nasıl yapılır gibi bir soruya cevap alamamanız çok normal. Çünkü net bir soru yok. Gazete tasarımını nasıl yaparımdan kastınız görsel açıdan fikir almak olduğunu düşünmüyorum. Corel ile nasıl yaparım diye sormuşsunuz. Eğer gerçekten amacınız öğrenmekse kendiniz nasıl bir iş yapmak istiyorsanız başlayın. Kafanızdaki fikirleri corel ile uygularken sıkıntı yaşarsanız ve onların corel ile nasıl yapıldığını sorarsanız bence daha hızlı ve faydalı cevaplar alabilirsiniz. "Gazete tasarımı nasıl yapılır?" çok genel olmuş.
Bu mesajdan alıntı yap

mel_a_nkoli

Grafiker / İzmir

Alt 09-08-2011 #8
Hocam nolur "Gazete tasarımı nasıl yapılır" diye bir soru nerede sorulmuş bana göster! bu konu içinde böyle bir cümle söz konusu bile değilken yaptığın yorumu okuma lüksünü gösteren insanlara nolur biraz acı..

Ya arkadaşlar Amacımız sadece corel yada illistratör tarzı programlarda "Gazete Dizgisi" yapmaya nerden başlamalıyız, kuralları nelerdir? reelden başka yararlanabileceğimiz kaynaklar varmıdır? bunları öğrenmek.. ya bu kadar yorum yerine şuradan başlamalısınız diyen bir arkadaşta çıkmadıya helal olsun size..
Bu mesajdan alıntı yap
seabis isimli Üye şimdilik offline konumundadır

seabis

Hiç Biri / İstanbul

Alt 09-08-2011 #9
şuradan başlamalısınız diyen bir arkadaşta çıkmadıya helal olsun size..

derken

verdiğim cevabı veya yönlendirmeyi okumadınız herhalde.
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 09-08-2011 #10
ortada ifade edilmeyen karanlık kalmış bir bölüm var;
CorelDRAW 'la herşey yapmak mümkün (eğer programa hakimseniz),
ama gazete tecrübeniz yoksa, bunu burdan edinemezsiniz, bir bilgi
edinseniz bile bu sizi prematüre yapar, profesyonellik kazandırmaz,
ayrıca hiç konu hakkında tecrübe, bilgi, deneyim, referans olmaksızın
size neden gazete tasarım işi versinler ben bunu anlamış değilim,
yada bahse konuda eksik parçalar var, bence bir profesyonelin yanında
en az 2 yıl yardımcı grafiker (bu süreçte kişinin kapasitesiyle doğru orantılıdır)
olarak gazete tasarım işinde pişmesi gereklidir. yoksa forumda anlatılan çok şey var
gazete tasarımı hakkında ama ilk önce küçük bir kıssadan hisse olarak
Tasarıma Başlamışsın! Hadi Hayırlısı Olsun! -Bunu da Okumalısın!

sonrasında da aşağıdaki konulara bakmalısınız....

Corel de Gazete tasarımı Yardım

corel Draw da gazete tasarımı yeniyim lütfen yardım

Gazete Tasarımı Yardım..

Corel ile hazırladığım gazete!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları