Corel Graphics 12 kayıt ve boyut sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Graphics 12 kayıt ve boyut sorunu ...

habippolat isimli Üye şimdilik offline konumundadır

habippolat

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

hayırlı günler... öncelikle pc özelliklerini yazayım. 8 Gb ram, 1 terabayt hard disk bulunmakta.

corel ile harita üzerine bişiler işlemekteyim. üzerine işlediğim haritanın boyutu 7,6 mb corel ile harita üzerine işlediğimde boyut şu an için 170 mb yükselmiş durumda çizimde zorluk çekiyorum ayrıca daima bellek hatası veriyor burada daha önce yazılmış bellek hatalarının nasıl giderileceğini uygulamaya çalıştım ama sorun giderilmedi. son olarak elimde bulunan projenin boyutunu (görüntü kalitesini düşürmeden) düşürebilirmiyim .

Şimdiden teşekkürler , Hayırlı günler dilerim ...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

graphicturk isimli Üye şimdilik offline konumundadır

graphicturk(45)

Arı Üye

Grafiker / Eskişehir

Alt 17-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
hayırlı günler... öncelikle pc özelliklerini yazayım. 8 Gb ram, 1 terabayt hard disk bulunmakta.

corel ile harita üzerine bişiler işlemekteyim. üzerine işlediğim haritanın boyutu 7,6 mb corel ile harita üzerine işlediğimde boyut şu an için 170 mb yükselmiş durumda çizimde zorluk çekiyorum ayrıca daima bellek hatası veriyor burada daha önce yazılmış bellek hatalarının nasıl giderileceğini uygulamaya çalıştım ama sorun giderilmedi. son olarak elimde bulunan projenin boyutunu (görüntü kalitesini düşürmeden) düşürebilirmiyim .

Şimdiden teşekkürler , Hayırlı günler dilerim ...
c klasöründeki temp klasörünü boşalt eğer win7 kullanıyorsan local settings ve c windows klasörünün içindeki templeri boşalt corel draw 12 service pack 2 kur ayrıca corelden ram ayarlarını %50 ye çıkar sorunun çözülmesi lazım 7 mb bir dosya çizimle 170 mb a çıkıyorsa büyük ihtimal ya efekt kullanıyorsun yada bilgisayarındaki corele virüs bulaşmış
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 17-01-2011 #3
Harita için en ideal program coreldir ..birde kursad cakır 'sor onun da corelturk blogu var arat gogleda bulucaksın ..
Bu mesajdan alıntı yap
Murat VARDAR isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Murat VARDAR(46)

Hiç Biri / Bursa

Alt 17-01-2011 #4
genel ayarlarda render 'inde herhangi bir değişiklik yaptınızmı?
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-01-2011 #5
Kürşad: Lens efektini Effect menüsünden kullanmayın. Interactive Transparency tool kullanın

Kürşad: CorelDRAW X5'e geçme şasnınız varsa daha hızlı çalışırsınız. X5'te Interactive Transparency önceki sürümlere göre çok daha hızlı çalışıyor.
Bu mesajdan alıntı yap