corel guids.......

Corel Draw - corel guids....... Sponsorlu Bağlantılar Merhaba arkadaşlar make guids örnek eps formatında bir kutu cizimi var tek renk vektörel bunu ıllustratörde make guids yaptığınızda mavi olarak görünüyor ve baskıda cıkmıyor . Yani şekil ...

corel guids.......
metin haskaraca isimli Üye şimdilik offline konumundadır

metin haskaraca

Grafiker / İzmir

Dosya16

corel guids.......

Alt 25-09-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar

make guids

örnek eps formatında bir kutu cizimi var tek renk vektörel bunu ıllustratörde make guids yaptığınızda mavi olarak görünüyor ve baskıda cıkmıyor . Yani şekil guidse dönüşmüş oluyor

corel dravda da bu özellik varmı ?

Teşükker ederim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Mustafa KÜÇÜK isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Mustafa KÜÇÜK(35)

Grafiker / Konya

Alt 25-09-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
ctrl+shift+Q işini görecektir
Bu mesajdan alıntı yap

metin haskaraca

Grafiker / İzmir

Alt 25-09-2008 #3
teşekkür ederim mustafa ama
yine benim istediğim bu degil
ıllustradörde bunu yapıyoruz ve özellikle kutu tasarımında üzerine montaj yapmakta kolaylıksağlıyor çizgiler guids oluyor görünmez ekranda görünüyor ( çizgilerin şekli mavi oluyor ) fakat baskı da bu çizgiler görünmüyor. ıllustratörün varsa bir denersen ne demek istediğimi cok iyi anlarsın arkadaşım
Bu mesajdan alıntı yap
tirEdsOuL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 25-09-2008 #4
shift+F9 .. kısa yol istediğin şekle getirmezse, Üst menüden View > Vireframe'e tikladiğinda istediğin olacaktir..
Bu mesajdan alıntı yap

metin haskaraca

Grafiker / İzmir

Alt 25-09-2008 #5
mustafa senin gönderdiğin kısa yolu denedim ctrl +p dediğimde baskıda da cıkıyor arkadaşım ...
Bu mesajdan alıntı yap

metin haskaraca

Grafiker / İzmir

Alt 25-09-2008 #6
bir bulamadık şu secilen pat şekil neyse onu guide yapmak hay allahım ya .......
Bu mesajdan alıntı yap
K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 25-09-2008 #7
Merhaba arkadaşlar

make guids

örnek eps formatında bir kutu cizimi var tek renk vektörel bunu ıllustratörde make guids yaptığınızda mavi olarak görünüyor ve baskıda cıkmıyor . Yani şekil guidse dönüşmüş oluyor

corel dravda da bu özellik varmı ?

Teşükker ederim...
Make Guide gibi bir komutla yapılamıyor fakat tabii ki var. Guide (Kılavuz) yapmak istediğiniz nesneyi kesin (ctrl + x) sonra object manager'dan Guide katmanını bulun, bu katmanı seçin buraya yapıştırın (ctrl+V)
Bu mesajdan alıntı yap

metin haskaraca

Grafiker / İzmir

Alt 26-09-2008 #8
Make Guide gibi bir komutla yapılamıyor fakat tabii ki var. Guide (Kılavuz) yapmak istediğiniz nesneyi kesin (ctrl + x) sonra object manager'dan Guide katmanını bulun, bu katmanı seçin buraya yapıştırın (ctrl+V)
size çok çok çok teşekkür ederim diğer değerli arkadaşlarada ama sizin söylediğiniz tam benim istediğim nasıl teşekkür edeceğimi inan bilmiyorum herşey gönlünce olsun ....
Bu mesajdan alıntı yap

Tags
corel, guids