Corel Hakkında Sorularınızı Yanıtlayalım :)

Baskı Öncesi - Corel Hakkında Sorularınızı Yanıtlayalım :) ...

Albayrammatbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Albayrammatbaa

Grafiker / Gaziantep

Dosya16

Alt 19-05-2016 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Firmamız 16 Senelik Bir Firmadır.
Matbaa ve Grafik Hakkında Tüm Sorularınızı Eksiksiz Yanıtlamak İçin
Size Yardımcı Olalım Dedik . Sorularınız Var ise Buyrun Sorun Yanıtlayalım .
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

See4D isimli Üye şimdilik offline konumundadır

See4D

Grafiker / İzmir

Alt 21-05-2016 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Öncelikle yardımcı olmak istemenizi takdir ediyorum. Konu için teşekkürler.

Bir matbaa olarak dışarıdan gelen projelerde en çok karşılaştığınız sorun nedir? Matbaa olarak çalışma gönderen grafikerlere "keşke şunu şöyle yapsalar" dediğiniz konular varsa nelerdir?
Bu mesajdan alıntı yap
Albayrammatbaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Albayrammatbaa

Grafiker / Gaziantep

Alt 21-05-2016 #3
Valla Kardeşim dışardan fazla iş almıyoruz biz . genellikle tasarımı ben yapıyorum ve basıyoruz ama Ara Sıra Gelirsede Mesela Yapılan İşin Kurum ile İlgili olması gerekir yani mesela bi kartvizit yapıyoz firma diyelimki bir lokanta tutupta sen o kartvizite yemek resimleri yerine lastik,jant koysan nasıl olur Corel Hakkında Sorularınızı Yanıtlayalım :) komik geliyo ama yapacağın işin tamamen firma hakkında olması gerekir.bir firma için iş yapıyosan YARATICILIĞINI konuşturacaksınCorel Hakkında Sorularınızı Yanıtlayalım :)
Çok konuştum Galiba Corel Hakkında Sorularınızı Yanıtlayalım :) Corel Hakkında Sorularınızı Yanıtlayalım :) Ama yardımcı olabildiysem çok mutlu oldum Corel Hakkında Sorularınızı Yanıtlayalım :) Sorun için Teşekkirlr
Bu mesajdan alıntı yap
See4D isimli Üye şimdilik offline konumundadır

See4D

Grafiker / İzmir

Alt 21-05-2016 #4
matbaa firması olduğunuzu varsayarak, tasarım olarak değil teknik anlamda sormuştum.
Bu mesajdan alıntı yap
recep1991ist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

recep1991ist(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2017 #5
See4D 4 kardeşim sorunla ilgili Ben bir kaç bişey söyleyeyim dışarıdan gelen fason diye tabir edilen işlerde katalogdan yola çıkalım işde taşırma payı olmayabilir. sayfalar tek tek sıralı olması gerekirken birleşik gelir yani 1 sayfada 2 sayfa vardır yan yana. Sayfa sıralaması karışık olabilir. Bütün çalışmalarda renk kodları CMYK olması gerekirken RGB'dir. Eğer PDF geliyorsa ki genelde PDF olur çalışma baskı kalitesinde değildir düşük ayarlarda kaydedilmiştir. Bunlar karşılaştığım sorunlardan birkaç tanesi.
Bu mesajdan alıntı yap
Caner5516 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Caner5516

Baskıcı / Bursa

Alt 11-08-2017 #6
Arkadaşlar bazı grafik çalışmaları genelde zemininde çok desen olanlar corelde feci şekilde kasıyor ama illustrator da gram kasma yapmıyor coreldraw da bu normalmi acaba.
Bu mesajdan alıntı yap

recep1991ist(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 11-08-2017 #7
Bana artık normal geliyor. Orjinal Kullandığım halde CorelDrawda ne kadar çok desenli vektör kullanırsak kasma yapıyor. Bazende program kitlenip donuyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Caner5516 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Caner5516

Baskıcı / Bursa

Alt 11-08-2017 #8
Bana artık normal geliyor. Orjinal Kullandığım halde CorelDrawda ne kadar çok desenli vektör kullanırsak kasma yapıyor. Bazende program kitlenip donuyor.
Hocam bilgisayardanda kaynaklı değil sağlam bir bilgisayardada aynı şekilde dediğiniz gibi orjinal coreldrawda da aynı şekilde.Keşke buna bi çözüm bulabilseler.
Bu mesajdan alıntı yap

recep1991ist(26)

Grafiker / İstanbul

Alt 14-08-2017 #9
Çözüm bulamıyorlarmı bulmakmı istemiyorlar bilmiyorum bıktırdılar iyice zaten artık COREL Kullanmıyorum işlerimi genelde İLİSTRATÖR'de yapıyorum İLİSTRATÖR'de böyle sorunlar olmuyor. Adobe Programları MAC bilgisayarlarda daha verimli çalışıyor. Hem PC Hem Mac Kullandığım için aradaki fark belli oluyor.
Bu mesajdan alıntı yap