Corel Hakkında ...

Dreamweaver - Corel Hakkında ... ...

Cevapla
Corel Hakkında ...
amd64x2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amd64x2

Hiç Biri / Ankara

Standart

Corel Hakkında ...

Alt 21-05-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Selam

Sumo robotlarla ilgileniyorum, benim için devresi ve yazılımı sorun değil ama kasası(gövdesi) sorun oldu, elde kısıtlı imkan ve malzemelerle içime sinecek bir iş çıkaramadım, bir arkadaş aracılığı ile CNC tezgahta alel acele bir çizim ile pleksiglas malzeme işlendi ama onu da beğenmedim. Şimdi kasayı sac'dan yapmaya karar verdim ama çizimi kendim yapıp götürürsem insanlara tekrar rica etmeye yüzüm olur diye düşünüyorum.
Sorum şu CNC ustası bana tezgahının AutoCad Corel vs ile vektörel çizilmiş bir dosya getirirsem işleyebileceğini söylemişti, forumda biraz araştırdım, vektörel çizim yapmak için ayrıca bir işlem yapmaya gerek yok zaten çizim dosyası orjinal olarak vektöreldir vesaire gibi bir bilgi okudum.
CNC tezgahın yaklaşık 100mm*100mm kare bir levhayı çizeceğim şekle göre kesebilmesi için Corel de yapmam gerekenleri sırası ile özetleyecek bir arkadaş olursa çok memnun olurum.

Mesela Delphi de benzer bir soru sorulsa
Menüden "File->New->VCL Forms Application - Delphi" yi seçin ('Form Delphi' yi seçerseniz projeyi asla compile edemezsiniz)
Sağ tarafta "Tool Palette" bölümünden companentleri formunuza yerleştirin.
Solda "Object Inspector" "Properties" tabından nesnenizin özelliklerini belirleyin "Events" tabına geçerek gerekli olaylara kodlarınızı yazın. vs derdim.

Eğer ilk adım yanlış atılmışsa gerisinin önemi kalmıyor, sizler için çok basit veya önemini söylemeye bile gerek duymadığınız hassas noktalar olabilir, bunu benim bilmem söz konusu olmadığı için delphi örneğini verdim.

Bu arada kullandığım daha doğrusu kullanacağım Corel, Portable CrlDRW X4 olacak(tı) biraz önce indi ama uygulama çalışmadı, yardımcı olacak arkadaşlara Corel sürümü önemlimiydi acaba diye sorasım geldi. Ayroca forumda warez hassasiyeti varsa bu paragraf editlenebilir.

Sabrınız için teşekkür ederim.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

amd64x2 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

amd64x2

Hiç Biri / Ankara

Standart
Alt 21-05-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Selam

Bir karşılama ekranı ile açılan CorelDRAW 11 buldum... Çizim yapmak tahmin ettiğim kadar kolay değilmiş Corel Hakkında ...
Bu mesajdan alıntı yap
Cevapla

Benzer Konular
Konu Konu Bilgileri Forum Cevaplar Son Mesaj
Corel Draw Dersleri: Corel Draw Hakkında Küçük Bir İpucu bitmap'e Effect uygulama kasapcarlos Corel Draw Dersleri 14 06-01-2013 12:06:32
Corel Hakkında cyta07 Corel Draw Soru ve Sorunlarınız 7 29-11-2010 09:49:55
corel draw 11 hakkında esathatil Corel Draw Soru ve Sorunlarınız 2 12-08-2010 08:05:45
Mac de corel hakkında soru shedesign Corel Draw Soru ve Sorunlarınız 3 10-03-2009 13:50:52

Kapat
Şifremi Unuttum?