corel i neden sevmiyorum:(:(

Grafik Tasarımcıların Soru ve Sorunları - corel i neden sevmiyorum:(:( Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar benm şöyle bir sorunum var.12.sınıftayım freehand programıyla tanıştım ilk olarak daha sonra photoshopta kendimi geliştirdim.bu her iki programı çok seviyorum fakat corel i de öğrenmem gerektiğinin farkındaym.corel ...

sss.ibel isimli Üye şimdilik offline konumundadır

sss.ibel(26)

Sanat Yn. / İstanbul

Alt 26-01-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar benm şöyle bir sorunum var.12.sınıftayım freehand programıyla tanıştım ilk olarak daha sonra photoshopta kendimi geliştirdim.bu her iki programı çok seviyorum fakat corel i de öğrenmem gerektiğinin farkındaym.corel i her öğrenmek için açtığımda sıkıntı basıyor ve hemen kapatıyorum.çok sıkıcı geliyor ama öğrenmekte istiyorum.corel i nasıl sevebilirim sizce lütfen yardımcorel i neden sevmiyorum:(:(
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

VolkanTEKiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 26-01-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar benm şöyle bir sorunum var.12.sınıftayım freehand programıyla tanıştım ilk olarak daha sonra photoshopta kendimi geliştirdim.bu her iki programı çok seviyorum fakat corel i de öğrenmem gerektiğinin farkındaym.corel i her öğrenmek için açtığımda sıkıntı basıyor ve hemen kapatıyorum.çok sıkıcı geliyor ama öğrenmekte istiyorum.corel i nasıl sevebilirim sizce lütfen yardımcorel i neden sevmiyorum:(:(

Alışkanlık ile ilgili bir durum. Bunun böyle olduğunu bildiğim halde aynı şeyi bende Freehand de yaşıyorum. Neyseki Adobe Firması Macromedia yı satın alarak Freehand' den beni kurtartı. corel i neden sevmiyorum:(:(

Corel' i sevmek değil de alışman gerekiyor. Sonuçta yapılan işler aynı...

Benimkisi ise tamamen kişisel bir durum. Alışmayı bile istemiyorum. corel i neden sevmiyorum:(:(

..::Grafikerler.net Hizmetleri::..

Bu mesajdan alıntı yap
limoni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

limoni

Grafiker / Kocaeli

Alt 26-01-2009 #3
Bende aynı senin gibi coreli bir türlü sevemedim sss.ibel. zaten mecbur kaldığım durumlarda kullanıyorum kendılerini ama aslında çok içerikli ve alternatifli bir program. okadar alışmışımkı photoshop ve freehandın kısa yollarına en başta zaten orda bi takılıyorum :rofl:
İllakide coreli çok çok iyi bilmeye gerek yok sanırım. sen istediğin,düşündüğün şeyi başka bir programda yapabiliyorsan sorun yok bence... :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
antitasarim isimli Üye şimdilik offline konumundadır

antitasarim

Grafiker / Muğla

Alt 26-01-2009 #4
Yıllar önce coreli açtığımda çizgi dahi çizemiyordum. corel de sevdiğin şeyleri çizmeye çalış önce. Mücadeleye devam asla pes etmecorel i neden sevmiyorum:(:(
Bu mesajdan alıntı yap

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 26-01-2009 #5
Bende aynı senin gibi coreli bir türlü sevemedim sss.ibel. zaten mecbur kaldığım durumlarda kullanıyorum kendılerini ama aslında çok içerikli ve alternatifli bir program. okadar alışmışımkı photoshop ve freehandın kısa yollarına en başta zaten orda bi takılıyorum :rofl:
İllakide coreli çok çok iyi bilmeye gerek yok sanırım. sen istediğin,düşündüğün şeyi başka bir programda yapabiliyorsan sorun yok bence... :smile:
Evet zaten asıl mesele budur. Özel efektler dışında zaten fer türlü dosyayı istediğin formata dönüştürebildiğin düşünüldüğünde İyi kullandığın bir programın alternatifini de iyi kullanmalısın diye bir durum söz konusu bile değil.

Bu mesajdan alıntı yap
Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 26-01-2009 #6
Corel'i neden sevmiyorsun.. ben Freehand'i neden sevmiyorsam ondan sevmiyorsun... Volkan Tekin'in de dediği gibi alışkanlık ile ilgili bi durum..

Ancak ne zaman ve nasıl seversin sorusunun birden fazla cevabı olmasına karşı en kesinlerinden bi tanesi: bir gün işin düşer, bir özellik vardırki aman aman süper bişi saatlerce uğraşmak yerine corelde 10 dk. da yapılır.. İşte ilk görüşte aşk denir burda hisselerine.. corel i neden sevmiyorum:(:(

Basitce corel özelliklerini anlatıyım...

1-) Vectör - Font - Bitmap - Trace - Barkod - Takvim - Renk Ayrım - Baskı Ön Haz. (Hatta Flash gif hareketli resim) gibi aşamalarda tek başına yetiyor başka programa ihitiyaç duymuyor. Tüm programlar bünyesinde mevcut.

2-) Obje nitelikleriyle oynarken 3-4 defa tık gerekmiyor 1-2 defa ile kolayca gereken yapılıyor.

3-) İllaki budur demiyor.. Herzman kullanıcıya açık, değiştir beni diyebiliyor ( kısa yollar - menüler - toolbarlar)

daha 10 larca şey yazılabilir =)
Bu mesajdan alıntı yap
Fatos KESKİN isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Fatos KESKİN

Grafiker / İzmir

Alt 26-01-2009 #7
Corel'i neden sevmiyorsun.. ben Freehand'i neden sevmiyorsam ondan sevmiyorsun... Volkan Tekin'in de dediği gibi alışkanlık ile ilgili bi durum..

Ancak ne zaman ve nasıl seversin sorusunun birden fazla cevabı olmasına karşı en kesinlerinden bi tanesi: bir gün işin düşer, bir özellik vardırki aman aman süper bişi saatlerce uğraşmak yerine corelde 10 dk. da yapılır.. İşte ilk görüşte aşk denir burda hisselerine.. corel i neden sevmiyorum:(:(

1-) Vectör - Font - Bitmap - Trace - Barkod - Takvim - Renk Ayrım - Baskı Ön Haz. (Hatta Flash gif hareketli resim) gibi aşamalarda tek başına yetiyor başka programa ihitiyaç duymuyor. Tüm programlar bünyesinde mevcut.

2-) Obje nitelikleriyle oynarken 3-4 defa tık gerekmiyor 1-2 defa ile kolayca gereken yapılıyor.

3-) İllaki budur demiyor.. Herzman kullanıcıya açık, değiştir beni diyebiliyor ( kısa yollar - menüler - toolbarlar)

Süper anlatmışsın Coreli Onur ellerine sağlık :smile:
Bence alışmaya çalış Sibel eminim sende seversin.:smile:
Bu mesajdan alıntı yap

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 26-01-2009 #8

Saymış olduğun maddeler bir çok programda farklı kolaylıklar ile birlikte sayılabilecek şıklardır.

Her programın kendi içersinde uygulama olarak diğerinden farklılığı mutlaka vardır. Biri bir konuda diğerinden iyi iken diğeri başka bir konuda basedilen programdan daha iyisonuçlar verebilir.

Her zaman dediğimiz gibi... Programlar araçlardır. Siz sadece en kullanışlı geleni kullanarak amacınıza ulaşırsınız.

Bu mesajdan alıntı yap
zagrahifideker isimli Üye şimdilik offline konumundadır

zagrahifideker

Grafiker / Kayseri

Sevmek mecburiyetten olmaz

Alt 26-01-2009 #9
mecbur olduğun için sevemessin.ama sevmek zor değil sadece corelli gözünde büyütme sevmiyorum deme önce
ama corel çok kolay.bende photoshop sevmiyordum taki fotoğraflarımda oynama yapana kadar sonra kendiliğinden gelişti herşey...ama çok iyi bildiğim söylenemez hala
Bu mesajdan alıntı yap

VolkanTEKiN

♫♪♪ ♫♪♪ ♫♪

Grafiker / Bursa

Alt 26-01-2009 #10
MECBUR OLDUĞUN İÇİN SEVEMESSİN.AMA SEVMEK ZOR DEĞİL SADECE CORELLİ GÖZÜNDE BÜYÜTME SEVMİYORUM DEME ÖNCE:wink:
AMA COREL ÇOK KOLAY.BENDE PHOTOSHOP SEVMİYORDUM TAKİ FOTOĞRAFLARIMDA OYNAMA YAPANA KADAR SONRA KENDİLİĞİNDEN GELİŞTİ HERŞEY...AMA ÇOK İYİ BİLDİĞİM SÖYLENEMEZ HALA:rofl:
Lütfen forum kurallarını okuyunuz. Tamamı büyükharflerden oluşan mesaj yazmak forum kurallarımıza aykırıdır.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, neden, sevmiyorum