Corel ile ilgili 2 küçük soru :)

Corel Draw - Corel ile ilgili 2 küçük soru :) Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar merhaba.. Hemen sizi bekletmeden sorularıma geçiyorum.. 1- f8'e basıp kapalı bir text kutusu açtınız.. Yazınızı buraya yerleştirdiniz.. Belki de biraz envelope ile text kutusunun şeklini de değiştirdiniz.. ...

grafiQer isimli Üye şimdilik offline konumundadır

grafiQer

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar merhaba..

Hemen sizi bekletmeden sorularıma geçiyorum..

1- f8'e basıp kapalı bir text kutusu açtınız.. Yazınızı buraya yerleştirdiniz.. Belki de biraz envelope ile text kutusunun şeklini de değiştirdiniz.. Ama daha sonra bu kapalı texti açık text yapmak istiyorsunuz.. Textler mapustan adam kaçırırcasına bir oraya bir buraya uçuşuyor(:roflCorel ile ilgili 2 küçük soru :).. Şaka bi yana text özellikleri bozuluyor.. Bunun için ne yapabiliriz?

2- Temp hatası.. Ne demek istediğimi usta olan arkadaşlar zaten anlamıştır.. Müşteri başımda broşürün en kallavi yerinde temp hatası geliyor.. Corel A.R.M. kadar tiksindiğim bir uygulama daha yoktur heralde.. Hiç bir işe yaramıyor.. :sleepy:

Yardımlarınızı bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler.. :sadsmile:
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

bayram7007 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bayram7007

Grafiker / Antalya

Alt 18-08-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
c-1 f8 ile açılan text kutuları ve yapılan uygulama (envolepe) gibi uygulamalarda text kutuları açık hale gelmez. bozulmaması için ise convert etmeniz gerekir. convertlenen yazıyada müdahale edilemez bilirsiniz. başka bir alternatif bilmiyorum.

c-2 temp hataları %90 sürümden kaynaklanır. yani kurulum yaptığınız cd de veri kaybı yada dosya hatası vardır. bunun önüne geçmek için orjinal program kullanmanızı tavsiye ederim.
Bu mesajdan alıntı yap

grafiQer

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2008 #3
c-1 f8 ile açılan text kutuları ve yapılan uygulama (envolepe) gibi uygulamalarda text kutuları açık hale gelmez. bozulmaması için ise convert etmeniz gerekir. convertlenen yazıyada müdahale edilemez bilirsiniz. başka bir alternatif bilmiyorum.

c-2 temp hataları %90 sürümden kaynaklanır. yani kurulum yaptığınız cd de veri kaybı yada dosya hatası vardır. bunun önüne geçmek için orjinal program kullanmanızı tavsiye ederim.
Text için istediğim cevabı bulamadım ama Temp hatasının yazılımın korsan olduğundan kaynaklandığını yeni öğrendim..

Teşekkürler :smile:
Bu mesajdan alıntı yap
andesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

andesign

Grafiker / Antalya

Alt 18-08-2008 #4
temp hatası korsan yazılımdan kaynaklanmaya bilir birde ram lerin yeterli gelmiyor olabilir Çünkü incelediysen corel çalışırken mevcut ramlerin %25 ini kullanıyor eğer ramlarin 2gb veya daha üstündeyse onu %50 olarak ayarla oda sorununu çözebilir.
diğer sorun hakkında benimde bilgim yokCorel ile ilgili 2 küçük soru :)
Bu mesajdan alıntı yap
shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 18-08-2008 #5
diğer sorun hakkında ufak bır ıp ucu convertledıgın yazıyı ctrl+k komutu ile birbirinden ayır.. yapabıldıgın kadar cok karaktere böl.. ondan sonra ıstedıgın duzenlemeyı yapabılırsın.. yalnız ctrl+k yaptıgında harflerın ortalarındakı boslukların doldugunu goreceksın panıkleme... ıslemlerın bıttıkten sonra ctrl+L yada combıne yaparsan duzelır o ortalar... umarım ısıne yarar..
Bu mesajdan alıntı yap

grafiQer

Grafiker / İstanbul

Alt 18-08-2008 #6
Cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim..

Ram olayına gelince benim PC'de 3GB ram var, ve Corel'in kullanma oranı da %30'larda.. Corelle beraber PS, Illustrator falan kullanıyorum o yüzden daha fazla yükseltemiyorum bu oranı..

Peki X4'te Temp hatası gibi bir olay var mı? :anlamsiz:
Bu mesajdan alıntı yap
andesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

andesign

Grafiker / Antalya

Alt 18-08-2008 #7
x4 daha doğru dürüst çalışmadı bile onun çalışma sorunu var şimdilikCorel ile ilgili 2 küçük soru :)
Bu mesajdan alıntı yap
cengiz669 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cengiz669

Grafiker / Kocaeli

Alt 18-08-2008 #8
tex alanını tutarak ctrl + f8 yaparsan olur bu kısayolu diğer yoluda tex yin üstüne sağ tıklayarak convert to artistic tex yapabilirsin iyi çalışmalar
Bu mesajdan alıntı yap
shedesign isimli Üye şimdilik offline konumundadır

shedesign

Grafiker / Hatay

Alt 18-08-2008 #9
x4 cıddı anlamda şaşkın bır sürüm.. kesınlıkle tavsıye etmıyorum evet bagımlılık yapıyor kullanmaya basladıktan sonra ama butonların gorsellıgıne degıl programın performansına bakıyorsanız kesınlıkle x3 kullanın dıyorum.. temp hatası, kıtlenme, yavaslama vs.. hıc karsılasmadım..
Bu mesajdan alıntı yap
...grafixo... isimli Üye şimdilik offline konumundadır

...grafixo...

Grafiker / İzmir

Alt 18-08-2008 #10
diğer sorun hakkında ufak bır ıp ucu convertledıgın yazıyı ctrl+k komutu ile birbirinden ayır.. yapabıldıgın kadar cok karaktere böl.. ondan sonra ıstedıgın duzenlemeyı yapabılırsın.. yalnız ctrl+k yaptıgında harflerın ortalarındakı boslukların doldugunu goreceksın panıkleme... ıslemlerın bıttıkten sonra ctrl+L yada combıne yaparsan duzelır o ortalar... umarım ısıne yarar..
bende öyle biliyorumCorel ile ilgili 2 küçük soru :)
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, ile, ilgili, küçük, soru