Corel ile Layer kapatma? Yardım..

Corel Draw - Corel ile Layer kapatma? Yardım.. ...

unutmabeni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unutmabeni

Grafiker / İzmir

Alt 07-01-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkdaşlar merhaba, Coreldraw ile dizgi yapıyorum tasarım iş bittikten sonra pdf formatında işi baskıya göndermek üzere matbaaya gönderiyorum. Fakat matbaadan layerları kapatmamı istiyorlar, iş convert edilmiş gruplanmış bi şekilde standart pdf ayarları ile göndermeme rağmen iş yanlış deniliyor.

Photoshop formatında kaydedip background layer ile birleştirerek pdf yaptığımda sorun çözülüyor ama bu seferde iş pixel oalrak basılıyor bu sorunu nasıl aşabilirim bilgisi olan var mı?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 08-01-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Matbaa bu konuda yetersiz kalmış anlaşılan. Geçtiğimiz günlerde benim de başıma şöyle bir olay geldi, film çıkış için gönderidğim PDF'lerde text olduğu için basamıyorlarmış. Eskilerden bir Eskofot film çıkış makinesi ve eski bir rip ile çalışan firma maalesef textleri embedd edilmiş PDF'leri basamıyor, "textleri konvertleyip gönderin" diyorlar. Bu tip çözüm önerileri üreten firmalar maalesef bu işlerde yetersiz kalıyorlar.

CorelDRAW'da ister layerli çalışın isterseniz tek layer çalışın bu sizin üreteceğiniz PDF nin sorunlu olması anlamına gelmez.
Bu mesajdan alıntı yap
unutmabeni isimli Üye şimdilik offline konumundadır

unutmabeni

Grafiker / İzmir

Alt 09-01-2011 #3
Matbaa bu konuda yetersiz kalmış anlaşılan. Geçtiğimiz günlerde benim de başıma şöyle bir olay geldi, film çıkış için gönderidğim PDF'lerde text olduğu için basamıyorlarmış. Eskilerden bir Eskofot film çıkış makinesi ve eski bir rip ile çalışan firma maalesef textleri embedd edilmiş PDF'leri basamıyor, "textleri konvertleyip gönderin" diyorlar. Bu tip çözüm önerileri üreten firmalar maalesef bu işlerde yetersiz kalıyorlar.

CorelDRAW'da ister layerli çalışın isterseniz tek layer çalışın bu sizin üreteceğiniz PDF nin sorunlu olması anlamına gelmez.
valla bilmiyorum ama bu işi vector olarak bastırmam gerek yani mutlaka bi çözümü vardır bunun. çünkü vector olarak basılmış bu iş. Büyük ihtimal pdf ayarlarından heralde.. Bilmiyorum yani belki pdfte kaynaklı değildir.. Ama halledince buraya yazarım.. Corel ile Layer kapatma? Yardım.. Varmı başaka bilen?
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-01-2011 #4
gönder işi bakalım bu kadar zor olmamamısı gerek nedir sizi yokuşa sürmelerin sebebi anlaşılmadı...
Bu mesajdan alıntı yap
josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 11-01-2011 #5
link koy filan indirip kontrol edelim pdf ini tekrar sana göndeririz..
Bu mesajdan alıntı yap

« U-o | merhabalar »