Corel Option Ayarları / Ctrl+J

Corel Draw Dersleri - Corel Option Ayarları / Ctrl+J ...

Onur KARADAĞLI isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Dosya18

Alt 27-04-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Corel Draw'ın tüm versiyonlarında bulunan ve fazla değişmeyen, Corel Draw Programın derinlemesine ayarlarının bulunduğu "Options" bölümünden genel bilgileri, yeni başlayan bir kullanıcının bile bilmesi gereken temel bir kaç püf noktayı paylaşıyorum, ileriki derslerde daha ileri kullanıcılar için daha farklı özelikkleride anlatacağım.

1-) "General" Seçeneği: Burada Ctrl+z (geri al) ayarları yapılabilir.

------------------------------------------------------------------------------

2-) "Save" Seçeneği: Burada otomatik kaydetme ve yedek alma işlemi ayarları mevcut.

3-) "Fonts" Seçeneği: Font Listesi görünümünü (fontların ön izleme seçeneklerini değiştirebilirsiniz.

4-) "Spelling ve Quick Correct" İmla hata denetlemeri ve bunları otomatik düzeltme seçenekleri mevcut. Ancak Türkçe dil konusunda kesinlikle başarılı değil.. Tamamının kapatılması uygundur.

Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Seyit Tiken isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 27-04-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Onur bey elinize sağlık, Corel'in bu bölümünü bizlere açıkladığınız için teşekkür ediyoruz, bu ve buna benzer bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.
Bu mesajdan alıntı yap

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 27-04-2010 #3
Onur bey elinize sağlık, Corel'in bu bölümünü bizlere açıkladığınız için teşekkür ediyoruz, bu ve buna benzer bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmanızı bekliyoruz.
Ben teşekkür ederim ilginize, devam konusunda çalışmalara başladım bile, bu derste biraz imla hatası yapmışım aceleden kaynaklı Corel Option Ayarları / Ctrl+J affola efendim, diğer derslerde daha dikkatli yazacağım.
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2010 #4
Bir çok corel kullanıcısı için çok faydalı bilgiler içerdiğini düşünüyorum ve devamını merakla bekliyorum.Corel Option Ayarları / Ctrl+J

Teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 27-04-2010 #5
Bu derslerinizle ilgili fikrimi beyan etmek istiyorum : Şöyle bir şey yapılabilir, her bir dersinize bir veya iki Options menüsünü ayrıntılı bir şekilde, zamana yayarak ve parça parça anlatılırsa hem anlaşılması daha iyi olur hemde öğrenilmesi ve hafızada daha iyi kalır diye düşünü-yorum.
Bu mesajdan alıntı yap

Onur KARADAĞLI(34)

Grafiker / İzmir

Alt 27-04-2010 #6
Bu derslerinizle ilgili fikrimi beyan etmek istiyorum : Şöyle bir şey yapılabilir, her bir dersinize bir veya iki Options menüsünü ayrıntılı bir şekilde, zamana yayarak ve parça parça anlatılırsa hem anlaşılması daha iyi olur hemde öğrenilmesi ve hafızada daha iyi kalır diye düşünü-yorum.
Bu konuda hem fikiriz aslında, fakat sıkıntım görsel üzerinde anlatmak istiyor olmak.. Düz metin şeklinde çok detaya girerek, sebep sonuç ilişkileriyle anlatmak aslında daha faydalı fakat etkili kısmı düşündürüyor, o yüzden bu başlık altında, temel ve basit bilgileri verirken, ayrı bir başlıktada ileri derece kullanıcılar için daha fazla detaya girerek anlatmayı plandım. Zira sizde farketmişsiniz ki options bölümü altında çokca özellik mevcut.

Fikirlerinize açığım, en doğru sunum bazen en zor bilgiyi bile çok net anlatabiliyor!
Bu mesajdan alıntı yap

Seyit Tiken

Grafiker / Mardin

Alt 27-04-2010 #7
Aslında, izahat ve görsel sunum bir arada olursa konunun anlaşılmasını, idrak edilmesini pekiştirir ve katma değer sağlar, bu yazıyı yazmadan önce, düşüncemde de geçti, ağırlıklı olarak, görsel sunumlarla konular açıklanırsa, Corel'de farklı bilgi ve tecrübeye sahip olan herkes tarafından net bir şekilde anlaşılır diye düşünü-yorum.
Bu mesajdan alıntı yap
muratcdemirci isimli Üye şimdilik offline konumundadır

muratcdemirci

Grafiker / İstanbul

Alt 27-04-2010 #8
Teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
ozlemkotan isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ozlemkotan

Hiç Biri / Aydın

Alt 28-04-2010 #9
merhaba, gerçekten oldukaça ayrıntılı ve anlaşılır bilgiler aktarmışsınız teşekkür ederim. Benim bir sorunum var, Menüde, save, save as, export hatta cut aktif değil. Çalışma yapamıyorum yardımcı olursanız sevinirim
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 28-04-2010 #10
Deneme sürümü olarak kurduğunuz programın geçerlilik süresi dolmuş...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, options