corel painter bölümü (adminlere)

PaintShopPro - corel painter bölümü (adminlere) ...

yesil_dokunus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yesil_dokunus

Grafiker / İzmir

Alt 01-08-2010 #1
Sponsorlu Bağlantılar

sayın admin..

corelin daha çok boyamaya yönelik ancak fotoşop da gibi kullanılan corel painter adlı programına bölüm istiyoruz...

bu harika program için BÖLÜM AÇILMAMIŞ olması oldukça tuhafıma gidiyor

ilgilenler için programın web sitesi..

Digital Painting Software & Photo Painting Software ? Painter 11
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 02-08-2010 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
painter aslında fırça özellikleri ile gerçekten çok iyi bir program. Photo Shop X5 ile ancak painter in bazı özelliklerini programına taşıdı. Ancak kullanım açısından daha çok ressamlığa yönelik olduğu için yeterli ilgiyi görmediğini düşünüyorum. Fakat bir özelliği varki ressam olmanızada gerek yok. İstediğimiz herhangi bir resmi painter in fırça özelliklerinden yararlanarak tablo yaparcasına tekrardan resmedebiliyoruz. Bu özellik bir anlamda resme ait pixelleri farklı bir mantıkla yeniden ürettiği için küçük pixelli resimlerde de iyi sonuç alınabiliyor.
Bu mesajdan alıntı yap
Sonic! isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Sonic!

Hiç Biri / Muğla

Alt 23-08-2010 #3
Evet bende aynı fikirdeyim. Yurt dışında corel painter çok popiler bir program ama türkiyede hiçbir iğitim dökümanı bulamıyoruz. ben bu programı kaç defa pc me kurup daha sonra çözemeyince kaldırdığımı hatırlamıyorum. işin doğrusu türkiyede painter ile ilgili tuorial sıkıntısı var. eğer bilgili arkadaşlar varsa birkaç tutorial hazırlarlarsa yada deviantart dan çevirebilirlerse gerçekten çok işe yarar birşeyler olur.
Bu mesajdan alıntı yap
yesil_dokunus isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yesil_dokunus

Grafiker / İzmir

Alt 26-08-2010 #4
programın son hali çok kullanışlı rahatlıkla fotoşopun yerini alabilecek düzeyde. kullanımı da oldukça kolay. tek ve önemli sıkıntısı dosya formatı olabilir. fotoşop o konuda daha zengin. ayrıca dosyaları eps kaydetme gibi muhteşem bir özelliği sahip. kısaca fotoşopdan pek çok yerde üstün özelliklere sahip. bu sebeptan dolayı sanatçılar arasında yavaş yavaş fotoşopun yerini almaya başladı.

ilk olarak corel painter essiantal olarak piyasa çıktı şu anda 11. sürümde. essintal sürümdeyken sadece boyama amaçlıydı. grafikerlerin işine yaramazdı. diğer araçlar sonradan eklendi..
Bu mesajdan alıntı yap
firkete isimli Üye şimdilik offline konumundadır

firkete

Grafiker / İzmir

Alt 26-08-2010 #5
yahu bir ders hazırladım painter için

3 tane resim var

nasıl yükleneceğini bulamadım. Yeni dosya açtığımda resim yükleme bölümünde bilgisayarımdam diye bölümde resmi gösteriyorum sonra link in çıkması gerek onu alı yaıştırağım ama link çıkmıyor. Nerde hata yapıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap