Corel Pen Tool Kullanımı Yardım

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Pen Tool Kullanımı Yardım Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum. Yeni yeni corel öğreniyorum ve pen tool aracı gıcıklık yapıyor. Hemen derdimi anlatayım arkadaşlar bu araç ile çizim yaparken örneğin kavisli bir çizim yapıyorsunuz ...

oznugurlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır

oznugurlu

Öğrenci (Grafik) / Ankara

Alt 18-01-2013 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar sizlerden yardım istiyorum. Yeni yeni corel öğreniyorum ve pen tool aracı gıcıklık yapıyor. Hemen derdimi anlatayım arkadaşlar bu araç ile çizim yaparken örneğin kavisli bir çizim yapıyorsunuz illa bu aracın yönlendirdiği yönden gitmek zorundasınız. Bunun bir çözümü yok mudur ne bileyim ctrl ye basarsın yine kendi yolundan gidersin gibi vs vs

yardımcı olursanız çok ama çok sevineceğim...
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

futurist isimli Üye şimdilik offline konumundadır

futurist

Alt 18-01-2013 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel bilmiyorum ama çizimini yani yapmak istediğini anlasaydım başka programdan yardımcı olmak isterdim.
Bu mesajdan alıntı yap

oznugurlu

Alt 18-01-2013 #3
corel bilmiyorum ama çizimini yani yapmak istediğini anlasaydım başka programdan yardımcı olmak isterdim.
cevap için tşkler ama istediğim corel'de bu aracı kullanmanın yolunu bulmak. Yani bir kavis çizdiğimde o kavisi dik bir çizgi ile tamamlayamıyorum. Bilmiyorum anlatabiliyor muyum Corel Pen Tool Kullanımı Yardım
Bu mesajdan alıntı yap
ayse abaLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ayse abaLi(22)

Öğrenci (Grafik) / Mersin

Alt 18-01-2013 #4
alt tuşuna basmayı deneyin
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 18-01-2013 #5
Ayşe Abalının dediği gibi eğimli bir çizgi oluşturdunuz ve daha sonra dik olarak aşağı bir çizgi çizmek istediniz bunun için "Alt" tuşuna basılı tutun ve son çizim noktasına tıklayın.Artık pen aracı eğimden kurtulmuştur kolay gelsin.
Bu mesajdan alıntı yap

oznugurlu

Alt 18-01-2013 #6
Gerçekten çok teşekkür ederim işkur'un grafiker kursuna gidiyorum ve maalesef hocamız corel'e pek hakim değil sizlerden çok şey öğreneceğim gibi çok teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap