Corel Resim Sorunu

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel Resim Sorunu Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar corelde yeniyim. baskı konusunda bircok dokuman okudum. benim 2 sorum var.. !-internetten bir resim indirdim korele surukledim. şimdi hemen bitnaptan cmyk 300 dpi yapıyorum. bu baskı kalitesi ...

Corel Resim Sorunu
kappadox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kappadox

Grafiker / Niğde

Corel Resim Sorunu

Alt 29-06-2012 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar corelde yeniyim. baskı konusunda bircok dokuman okudum. benim 2 sorum var..

!-internetten bir resim indirdim korele surukledim. şimdi hemen bitnaptan cmyk 300 dpi yapıyorum. bu baskı kalitesi için yeterlimi.

2- resim 2cm 2cm ben bunu 2m 2m ye yerleştirecem veya farklı boyutlara kalitenin bozulmasını nasıl engelerim.

Ayrıntılı anlatacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 29-06-2012 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Dijital baskıda makinenin baskı kalitesi kadar kullandığın resimler de önemli.İnternette görsel arama kısmında Tüm boyutlarda Minimum seçeneği var onu ilk önce 2MP(1600x1200) yaparak görsel arat istediğin resmi bulamıyorsan dahada kaliteyi düşür ama eğer baskı 2m yi geçiyorsa 800x600 geçmemeni tavsiye ederim.Resmin dpi 300 yapmak sorunu pek çözmek anlayacağım resmin kendi orjinal pikseli yüksek olmalı sen sadece görsel üzerindeki kareleri bölümlüyorsun.
Bu mesajdan alıntı yap
kappadox isimli Üye şimdilik offline konumundadır

kappadox

Grafiker / Niğde

Alt 29-06-2012 #3
Zaman ayırıp cevap yazdığınız için teşekkurler. mesela Billboard lar 200 cm ye 350 cm.

broşür olduğunda nasıl bir durum sözkonusu oluyor belirli bir oranlama var mı?
yapacağın calişmaya göre oranlama gibi?
Bu mesajdan alıntı yap
yenerberktas isimli Üye şimdilik offline konumundadır

yenerberktas

Eğitimci / Osmaniye

Alt 30-06-2012 #4
Broşürlerde a4 boyutundan büyük olmadığı sürece 300 dpi convertleyip kullanabilirsin ama katalog dergi gibi ürünlerde kalite için resimlere özen göster.
Bu mesajdan alıntı yap