corel taşıma sorunu?

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel taşıma sorunu? Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar corelde örneğin bir dikdörtgenin iç boşluğuna tıklayınca onu tutmayıp alttaki boşluğa müdahale edebilmek istiyorum? nasıl yapacağız bunu? [IMG] Uploaded with ImageShack.us [/IMG]...

corel taşıma sorunu?
agra isimli Üye şimdilik offline konumundadır

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

corel taşıma sorunu?

Alt 23-02-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar corelde örneğin bir dikdörtgenin iç boşluğuna tıklayınca onu tutmayıp alttaki boşluğa müdahale edebilmek istiyorum? nasıl yapacağız bunu?

[IMG]corel taşıma sorunu? Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 23-02-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
arkadaşlar yokmu bilen? yoksa ben ifade edemedim mi sorunu?
Bu mesajdan alıntı yap
vektör isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vektör

Grafiker / Konya

Alt 23-02-2011 #3
corel taşıma sorunu?

Treat As Filled aradığın özelliğin ismi. Bu özelliği araç çubuğuna ekleyip kullanabilirsin.

Tools - Options - Workspace - Customization - Commands

bu kısımda listelenen araçları göreceksin. Dürbün simgesine tıklayıp "Treat As Fileld" kelimesini arattır. Simgeyi bulduktan sonra taşıyıp üst araç çubuğuna uygun bi yere ekle. OK ile işlemi tamamlayabilirsin.
Bu mesajdan alıntı yap

agra(36)

Hiç Biri / Hatay

Alt 23-02-2011 #4
corel taşıma sorunu?

Treat As Filled aradığın özelliğin ismi. Bu özelliği araç çubuğuna ekleyip kullanabilirsin.

Tools - Options - Workspace - Customization - Commands

bu kısımda listelenen araçları göreceksin. Dürbün simgesine tıklayıp "Treat As Fileld" kelimesini arattır. Simgeyi bulduktan sonra taşıyıp üst araç çubuğuna uygun bi yere ekle. OK ile işlemi tamamlayabilirsin.

teşekkür ederim
Bu mesajdan alıntı yap
flashkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

flashkurt

Hiç Biri / Adana

Alt 23-02-2011 #5
kısayol olarak ALT tuşuna basılı tutarakta aynı işlemi yapabilirsin
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-02-2011 #6
Kısayol olarak ALT tuşuna basılı tutarak aynı işlem yapılamıyor. V:12 / x5 ilşe denendi...
Bu mesajdan alıntı yap
flashkurt isimli Üye şimdilik offline konumundadır

flashkurt

Hiç Biri / Adana

Alt 23-02-2011 #7
Kısayol olarak ALT tuşuna basılı tutarak aynı işlem yapılamıyor. V:12 / x5 ilşe denendi...
x5 kullanıyorum ALT tuşuna basılı tutup dikdörtgene müdehale etmeden alt tarafa ulaşabiliyorum bayadır da kullandığım bir özellik alttaki bir dosyayı silmek istediğimde çok kullanırım bir daha denermisiniz video çekip göndereceğim yoksa kendi corelim den şüphelendim açtım denedim yine oluyor.

Sanırım şöyle olacak ALT a basılı tutup mouse ile çekerseniz seçmiyor tek tıkladığınızda alltta nesne yoksa üsttekini seçiyor alt ta nesne varsa altta ki nesneyi seçmiş oluyorsunuz
Bu mesajdan alıntı yap
ZxxxE isimli Üye şimdilik offline konumundadır

ZxxxE

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-02-2011 #8
Flashkurt sizin dediğiniz şekilde alttaki nesneye müdahale edilebiliyor ama reimdeki çizimin içi boş sizin bahsettiğiniz kısayol tuşu bu işlem için geçerli değil. vektör arkadaşımın anlattığı şekilde yapması gerekir...
Bu mesajdan alıntı yap
dehr isimli Üye şimdilik offline konumundadır

dehr

Grafiker / İstanbul

Alt 24-02-2011 #9
• Options
Toolbox - Pick Tool - Treat all objects as field
tıkı kaldırdığınızda sorun çözülür.
Bu mesajdan alıntı yap