Corel ve ilustratör karşılaştıralım mı örneklerle nedersiniz

Graficafe - Corel ve ilustratör karşılaştıralım mı örneklerle nedersiniz ...

josef29 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 18-07-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Slm arkadaşlar yıllardır coreldi yok ilustratördü der gideriz gelin şimdi karşılaştımayı görsel anlatalımda varsa aynı özellikleri ve fazlasıyla anlatalımda hem öğrenmiş oluruz programları hemde programları en iyi bu şekilde çarpıştırp sonuca gideriz diye dşünüyorum nedersiniz hepinize iyi çalışmalar dilerim ...

(örnegimizi verelimde bari ) Corel kullanıcısı olarak görselim yok şu anda ama yüzlerce programa export import yapma özelliği yönünden bence corel harika
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 18-07-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar

Coreldeki bir çalışmam Fakat önümüzdeki yılların programı illustrator olacak diyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-07-2008 #3
Coreldeki bir çalışmam Fakat önümüzdeki yılların programı illustrator olacak diyorum.
konuyu dagıtmadan örnekler vererek mesala corelde şu özelliği çok kolay falan ve görsel ders mhiyetinde anlatım lütfen

corelin üstün özelliklerinden biri daha
Bu mesajdan alıntı yap
RYUDORF isimli Üye şimdilik offline konumundadır

RYUDORF(34)

Grafiker / İstanbul

Alt 19-07-2008 #4
corel bir harika.. ama önümüzdeki yılların dosya formatı pdf olacağından ve pdf formatının ilustratorle olan uyumundan ve son olarakta adobe olusundan geleceği ele geçirecektir.

corelin farkı: hiçbir yardımcı programa (photoshop vs..) ihtiyaç duymadan bütün herşeyi kendi bünyesinde yapmayı sağlamasıdır..
Bu mesajdan alıntı yap

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-07-2008 #5
buda başka bi güzelliği corelin ne yapmak istersen üst tarafada konuyla ilgili menü degişir kombine ortalama kesme biçme koparma özlelikleri ortaya çıakr halen bu olay yok ai de hadi ai cileri sizi bekliyoruz ama

istersen menü seçeneginden değişiklik yaparak coreli ai gibi menüleriylede kullanabiliyorsun varmı böyle bi özellik ai de ???

sizi bekliyoruz corel ve ai kullanıcıları bilinmiyen bişey kalmasın öğrenelim herşeyi
Bu mesajdan alıntı yap
raiff isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raiff

Eğitimci / Tokat

Alt 19-07-2008 #6
Arkadaşlar 2 programında kendine göre muhteşem özellikleri var...

Corel Draw: Bana göre corel kolay kullanım ve pratik bir program olmasından dolayı vektör kullanımlar için harika bir program..Dizgi ve logo tasarımları için idealdir.. Resim veya vb... imgeler olmadıktan sonra corel herzaman tercihimdir..

Illustrator: Bu program aslında corelin kat ve kat gelişmişi olup photoshop kullanıcılarına çokda yabancı gelmicek tools a sahiptir... Kullanımı corel e göre çok karışık gibi görülebilir. Ben bu programda bir akrebi birebir vektör ünü yaptım. Bunuda Mesh tool kullanarak geçiş ve renkleri harika bir şekilde verip yönetebiliyorsunuz.

Bu 2 programın kullanıcı olarak benim için öne çıkan özellikleri belirttim, şuan bunlar aklıma gelenler.
Bu mesajdan alıntı yap

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-07-2008 #7
Arkadaşlar 2 programında kendine göre muhteşem özellikleri var...

Corel Draw: Bana göre corel kolay kullanım ve pratik bir program olmasından dolayı vektör kullanımlar için harika bir program..Dizgi ve logo tasarımları için idealdir.. Resim veya vb... imgeler olmadıktan sonra corel herzaman tercihimdir..

Illustrator: Bu program aslında corelin kat ve kat gelişmişi olup photoshop kullanıcılarına çokda yabancı gelmicek tools a sahiptir... Kullanımı corel e göre çok karışık gibi görülebilir. Ben bu programda bir akrebi birebir vektör ünü yaptım. Bunuda Mesh tool kullanarak geçiş ve renkleri harika bir şekilde verip yönetebiliyorsunuz.

Bu 2 programın kullanıcı olarak benim için öne çıkan özellikleri belirttim, şuan bunlar aklıma gelenler.

Mesh olayı corelde de mevcut ve ondada süper şeyler yapılıyor ama coreldeki mesh le ai mesh arasındaki fark nedir onu bilemem bi örenkle anlatırsan süper olur sanırım
Bu mesajdan alıntı yap
Ali Emre isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Ali Emre(27)

Webmaster / İzmir

Alt 19-07-2008 #8
sizi bekliyoruz corel ve ai kullanıcıları bilinmiyen bişey kalmasın öğrenelim herşeyi
istersen menü seçeneginden değişiklik yaparak coreli ai gibi menüleriylede kullanabiliyorsun varmı böyle bi özellik ai de ???

buda başka bi güzelliği corelin ne yapmak istersen üst tarafada konuyla ilgili menü degişir kombine ortalama kesme biçme koparma özlelikleri ortaya çıakr halen bu olay yok ai de hadi ai cileri sizi bekliyoruz ama
Lütfen flood yapmayın.Mesajlarınızı tek bir yerde toplayın.
Bu mesajdan alıntı yap
raiff isimli Üye şimdilik offline konumundadır

raiff

Eğitimci / Tokat

Alt 19-07-2008 #9
Çizdiğin vektörü örümcek ağı misali kaplayabilitorsun. ve bu ağların birleşme noktaları yada kutularına renk verip kutular arasındaki renk geçişleri yönetebiliyorsun.
Örnek: Corel ve ilustratör karşılaştıralım mı örneklerle nedersiniz
Bu mesajdan alıntı yap

josef29

Hiç Biri / İstanbul

Alt 19-07-2008 #10
profesyonel çalışma süper valla adamlar süper
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, ilusratör, ilustrator, karsilastiralim, karşılaştıralım, nedersiniz, orneklerle, örneklerle