corel ve photoshop çözünürlüğü hakkında...

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - corel ve photoshop çözünürlüğü hakkında... Sponsorlu Bağlantılar arkadaşlar 300 dpi ve CMYK modunda corelde tasarlanmış bir katalog var...hatta kataloğun bitmiş halide elimde mevcut... Ben, coreldeki resimleri alıp p.shop'da farklı bir çalışma yapacağım... P.shop sayfamda 300 ...

stars isimli Üye şimdilik offline konumundadır

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 22-12-2009 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar 300 dpi ve CMYK modunda corelde tasarlanmış bir katalog var...hatta kataloğun bitmiş halide elimde mevcut... Ben, coreldeki resimleri alıp p.shop'da farklı bir çalışma yapacağım... P.shop sayfamda 300 dpi ve CMYK modunda... Ancak corelden aldığım resimleri, p.shop'a atınca muazzam derecede küçük gözüküyor...coreldeki resimleri ve katalog daki resimleri, kabaca görerek birbirinin aynı boyutlarda olduğunu görüyorum... ama resimleri p.shop'a atınca çok küçük oluyor... Özetle ; corel ve p.shop CMYK ve 300 dpi... resimler corelde kendi orjinal boyutunda, p.shop'a aktarınca çok küçük oluyor...
Bu neden olur ve neler yapabilirim?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

K.Çakır isimli Üye şimdilik offline konumundadır

K.Çakır

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-12-2009 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
CorelDRAW'daki resimleri Photoshop'a nasıl alıyorsunuz?
Bu mesajdan alıntı yap
Alman isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Alman(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 23-12-2009 #3
Photshopdaki küçük resme gelin zoom aracını seçin sağ tıklayıp "fit to screen" seçeneğine tıklarsanız istediğinizi elde etmiş olursunuz... Anladığım kadarıyla bu.
Bu mesajdan alıntı yap

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-12-2009 #4
CorelDRAW'daki resimleri Photoshop'a nasıl alıyorsunuz?
Coreldeki resme ctrl+c yapıp kopyalıyorum...p.shop'a yapıştırma işleminide ctrl+v ile yapıyorum...

Photshopdaki küçük resme gelin zoom aracını seçin sağ tıklayıp "fit to screen" seçeneğine tıklarsanız istediğinizi elde etmiş olursunuz... Anladığım kadarıyla bu.
dediğinizi yaptım, ancak sizin dediğinizde'de resim otomatik olarak büyüyor ve çözünürlüğü bozuluyor...yani orjinal boyutunun üzerinde bir büyüme gerçekleşiyor...resmin kenarları tırtıklaşıyor...
Bu mesajdan alıntı yap
invincible isimli Üye şimdilik offline konumundadır

invincible(29)

Hiç Biri / Ankara

Alt 23-12-2009 #5
Corel Drawdaki fotoğrafları seçerek herbirini Ctrl+E tuş kombinasyonu ile 300 Dpi Psd dosyası olarak export et. Bir sıkıntı çıkmayacaktır. Export ederken Selected only ve Transparent Background'u seçmeyi unutma.
Bu mesajdan alıntı yap

stars

Hiç Biri / İzmir

Alt 23-12-2009 #6
Corel Drawdaki fotoğrafları seçerek herbirini Ctrl+E tuş kombinasyonu ile 300 Dpi Psd dosyası olarak export et. Bir sıkıntı çıkmayacaktır. Export ederken Selected only ve Transparent Background'u seçmeyi unutma.
üstad sağolasın...bende şöyle bir yöntem bulmuştum...sanırım senin dediğinle aynı kapıya çıkıyor... bende, resmi seçip; corelde bitmaps > edit bitmap diyerek corel photo painte aktarıp, ondan sonra p.shopa aktarıyordum... görünürde ikiside aynı kapıya çıkıyor gibi...ama ben senin dediğini yapayım...çok fazla bilgi sahibi değilim sizler gibi...belki benim bir hatam vardır...sağolsın...
Bu mesajdan alıntı yap
hakanyurtsever isimli Üye şimdilik offline konumundadır

hakanyurtsever

Webmaster / Bartın

Alt 16-03-2011 #7
aynı sorunu bende yaşıyordum teşekkürler
Bu mesajdan alıntı yap
bager49 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

bager49

Grafiker / Muş

Alt 20-07-2011 #8
photo shopa atman icin dosya alman lazım corelden ctrl+e yapıp alt ksıımda psd yazar ona basıp direk atarsan ölcüler ve kalitesi düşmez corel painten aktarıma gerek yok direk fotodhop formayına uyguluyon zaten..
Bu mesajdan alıntı yap
vivo isimli Üye şimdilik offline konumundadır

vivo(33)

Grafiker / İstanbul

Alt 20-07-2011 #9
arkadaşlar CorelDraw da PSD export seçeneği var onu kullanarak bu işi sorunsuz çözebileceğinizi düşünüyorum
Bu mesajdan alıntı yap