corel x3 ile hizzalama

Corel Draw - corel x3 ile hizzalama ...

corel x3 ile hizzalama
marduk23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

marduk23

Grafiker / İstanbul

corel x3 ile hizzalama

Alt 28-10-2008 #1
Sponsorlu Bağlantılar

arkadaşlar corelde hizzalama nasıl yapılıyor.ben freehand kulanıcısıyım.corel dede freehand de olduğu gibi hizzalama ve sayı girerek tranform yapılabiliyormu.montaj yapmam gerek te.
şimdiden teşekkür ediyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

tirEdsOuL isimli Üye şimdilik offline konumundadır

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 28-10-2008 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
corel x3 ile hizzalama

istersen bu pencereden, ya da istersen adlari ingilizce olan, Left (L), Right (R), Top(T), Bottom(B), Horizontally Center (C), Vertically Center (E) kısa yollarını kullanabilirsin.. tek dikkat etmen gereken şey, hizalamalar ilk seçtiğin obejeye göre yapılır..
Bu mesajdan alıntı yap
cumali12 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

cumali12

Grafiker / Adana

Alt 28-10-2008 #3
transformation da yapılabilir. o da arrange menüsünden görebilirsin. yatay ve dikey olarak rakam giriyorsun ve altta bulunan kutulardan senin şeklinin neresine geleceğini belirleyip alttan apply to duplicate diyorsun. iyi çalışmalar.
Bu mesajdan alıntı yap

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #4
öncelikle teşekkürler;
evet bu kadarını kurcalarken buldum.bunu biraz zorlansamda deneme yanılma yapabiliyorum ama transform mu henüz bulamadım.mesela 35x50 ye kartvizit montajı yapıcam ve kesim krosu koyucam sayı ve aralık mesafesini girerek montajı yapamıyorum.
Bu mesajdan alıntı yap

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 28-10-2008 #5
corel x3 ile hizzalama

onuda Arrange > Transformations > Positon açarak, sağ tarafta çıkan menüden yapabilirsin..
Bu mesajdan alıntı yap

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #6
corel x3 ile hizzalama

onuda Arrange > Transformations > Positon açarak, sağ tarafta çıkan menüden yapabilirsin..
üstadım teşekkür ederim resim falan koymuşsun zahmet oldu.evet deniyorum tek tek de olsa yapılabiliyor.zaten çok sık çalışmıyacağım için bana buda yeter.affınıza sığınarak bi sorum daha olucak kros koymak için hangi araç kullanılıyo corelde ( ya bende hiçbişeyi bulamıyorum bu corelde corel x3 ile hizzalama)) )
Bu mesajdan alıntı yap
özlemgüleç isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özlemgüleç(30)

Grafiker / İzmir

Alt 28-10-2008 #7
arrange - transformation - position(alt+F7) menusunu acın sağ tarafa transformation dıye bır menu acılacak ordakı+ isaretını tıklayın ve saga sola montajını yapabılırsınız
Bu mesajdan alıntı yap

tirEdsOuL

Grafiker / Düzce

Alt 28-10-2008 #8
corel x3 ile hizzalama

tools panelinden Bezier Tool'u seçip Shift tuşuna basarak dikey bi çizgi oluşturun..

corel x3 ile hizzalama

daha sonra f12 tuşuna basin ve açilan penceren Width 0,13 yapin ve Color sekmesine tıklayip other diyin, açilan pencerenden de Registration Color'u seçip tamam diyin..
Bu mesajdan alıntı yap

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #9
arrange - transformation - position(alt+F7) menusunu acın sağ tarafa transformation dıye bır menu acılacak ordakı+ isaretını tıklayın ve saga sola montajını yapabılırsınız
herkese teşekkürler arkadaşlar.bide kros u nerden koyucamı bulursam tamamdır.corel x3 ile hizzalama)
Bu mesajdan alıntı yap

marduk23

Grafiker / İstanbul

Alt 28-10-2008 #10
corel x3 ile hizzalama

tools panelinden Bezier Tool'u seçip Shift tuşuna basarak dikey bi çizgi oluşturun..

corel x3 ile hizzalama

daha sonra f12 tuşuna basin ve açilan penceren Width 0,13 yapin ve Color sekmesine tıklayip other diyin, açilan pencerenden de Registration Color'u seçip tamam diyin..
hocam budur ya bu işler corel de biraz zahmetli yada bana öle geliyo ama en sonunda sizin sayenizde yapabildim.çok teşekkür ediyorum.zamanınızı harcadınız elinize bilginize sağlık.
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

Tags
corel, hizzalama, ile