Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum!

Corel Draw Soru ve Sorunlarınız - Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum! Sponsorlu Bağlantılar Arkadaşlar Coel x3 te "KOÇ" yazınca "O" harfini küçültüp "KoÇ" yapıyor kendisi otomatik olarak. Farklı fontlarla denedim, Türkçe fontlarla denedim ama nafile. Bilen var mı acaba bu sorun ...

okangal isimli Üye şimdilik offline konumundadır

okangal

Grafiker / Sivas

Alt 25-04-2011 #1
Sponsorlu Bağlantılar

Arkadaşlar Coel x3 te "KOÇ" yazınca "O" harfini küçültüp "KoÇ" yapıyor kendisi otomatik olarak. Farklı fontlarla denedim, Türkçe fontlarla denedim ama nafile. Bilen var mı acaba bu sorun neden kaynaklanıyor?
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları

namasteeee isimli Üye şimdilik offline konumundadır

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 25-04-2011 #2
                             Sponsorlu Bağlantılar
Tools\options\Workspace\Text\CuickCorrect ayarlarında herhalde çözümü...

(Üstten 2. kutucuğun işaretini kaldır)
Bu mesajdan alıntı yap
parantez isimli Üye şimdilik offline konumundadır

parantez

Grafiker / Antalya

Alt 27-04-2011 #3
aynı sorun bende de var. ben bu sorunu şöyle çözüyorum.
"KOÇ" yazısındaki "o" harfinin yanına bir harf daha yazıyorum ilaveten. sonra fazlalık harfin punto değerini 0,2 olarak giriyorum. böylece "o" harfi küçülmemiş oluyor.
"KOıÇ" sonradan eklediğim "ı" harfinin punto değerini 0,2 olarak ayarlıyorum. "ı" harfi çok küçüldüğü için gözükmüyor ve "o" harfide değişmiyor.
bunun haricinde temel çözümü nasıl bilmiyorum.
Bu mesajdan alıntı yap
özgüll isimli Üye şimdilik offline konumundadır

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #4
Tools\options\Workspace\Text\CuickCorrect ayarlarında herhalde çözümü...

(Üstten 2. kutucuğun işaretini kaldır)
İlgili yerdeki 2. kutucuk değil, tamamının kaldırılması gerekir diye biliyorum ben. Aynı şey yakın dönemde benim de başıma geldi, şu an ayarlara bakıyorum 4 kutucuğun 4'ünde de işaret yok.Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum!
Bu mesajdan alıntı yap

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #5
İlgili yerdeki 2. kutucuk değil, tamamının kaldırılması gerekir diye biliyorum ben. Aynı şey yakın dönemde benim de başıma geldi, şu an ayarlara bakıyorum 4 kutucuğun 4'ünde de işaret yok.Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum!
Anladım Özgül profesyonel değilim, elimden gelen yardım bukadardı.
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #6
Anladım Özgül profesyonel değilim, elimden gelen yardım bukadardı.
Ben de profesyonel değilim, aksini de asla iddia etmem. Sadece bendeki ayarları söyledim.Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum!
Bu mesajdan alıntı yap
Karahan021 isimli Üye şimdilik offline konumundadır

Karahan021

Yrd. Grafiker / Diyarbakır

Alt 27-04-2011 #7
Evet kesinlikle katılıyorum Corel Draw'ın düzgün ve istediğimiz gibi çalışması için 4 kutucuğun işareti de kaldırılması gerekiyor ... Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum!)
Bu mesajdan alıntı yap
_Anathema_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır

_Anathema_(31)

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #8
Bende de aksine tüm kutucuklar işaretli ve sorunsuz yazıyorum. Bide şöyle deneyin. Yazıyı yazdıktan sonra text / change case / UPPERCASE olursa direk yazdığınız koç yazısını büyük hale getiriyor.
Bu mesajdan alıntı yap

namasteeee

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #9
Ben de profesyonel değilim, aksini de asla iddia etmem. Sadece bendeki ayarları söyledim.Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum!
Özür dilerim yanlış anlaşılacak bir yazı yazdığım için, ard niyetim yoktu...
Bu mesajdan alıntı yap

özgüll

Hiç Biri / İstanbul

Alt 27-04-2011 #10
Özür dilerim yanlış anlaşılacak bir yazı yazdığım için, ard niyetim yoktu...
Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum! Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum! Peki, düzelttiğim için ben de özür dileyeceğim ama konu iyice çığrından çıkacak. Gereksiz bir muhabbet olduğu kanaatindeyim.

Bilirkişi olarak Murat abi nerdesin? Corel X3 te "KOÇ" Yazamıyorum!
Bu mesajdan alıntı yap
Sponsor Links

Grafikerler.net Reklamları